Ferrari dokonało zmian w ekipie strategów

Dotychczasowy szef grupy - Inaki Rueda, został przeniesiony na stanowisko w fabryce.
23.02.2314:57
Nataniel Piórkowski
1736wyświetlenia


Ferrari dokonało zmian w ekipie strategów - ustalił magazyn Autosport, informując, że dotychczasowy szef grupy - Inaki Rueda, został przeniesiony na stanowisko w fabryce w Maranello.

Zimą zespół przeprowadził szczegółowy przegląd sezonu 2022, który stał pod znakiem częstych i kosztownych błędów taktycznych.

Początkowo nowy szef zespołu - Fred Vasseur zamierzał dać kredyt zaufania strategom Scuderii. Na bazie wniosków płynących z analizy Francuz zdecydował się jednak na zmiany kadrowe przed startem nowej kampanii.

Dotychczasowy główny strateg - Rueda, nie będzie pojawiał się już na stanowisku w alei serwisowej. Hiszpan ma teraz za zadanie wspierać ekipę w sprawach sportowych, pełniąc obowiązki w fabryce we Włoszech.

Ruedę zastąpił Ravin Jain, który wcześniej pełnił obowiązki inżyniera do spraw strategii wyścigowej w Maranello. Indyjczyk jest absolwentem Uniwersytetu Oksfordzkiego z dyplomem ze specjalności fizyki matematycznej i teoretycznej.

Vasseur zadbał także o jasny podział obowiązków pomiędzy funkcją szefa zespołu oraz dyrektora sportowego, którą pełni Laurent Mekies.

Od GP Bahrajnu Mekies będzie koncentrował się na aspektach operacyjnych ekipy, podczas gdy Vasseur zajmie się kontaktami z kierowcami, sponsorami i dziennikarzami.