Wolff: Rekord Verstappena jest istotny tylko dla statystyk na Wikipedii

"Nie jest to coś, co byłoby dla mnie szczególne istotne. To tylko liczby".
03.09.2319:09
Nataniel Piórkowski
1507wyświetlenia
Embed from Getty Images

Szef działu sportów motorowych Mercedesa - Toto Wolff przekonuje, że nowy rekord zwycięstw Maxa Verstappena jest istotny wyłącznie dla statystyk prowadzonych na Wikipedii.

Dzięki wygranej w GP Włoch Verstappen pobił dotychczasowy rekord Alberto Ascariego i Sebastiana Vettela. Dla Holendra było to bowiem dziesiąte zwycięstwo z rzędu.

Dodatkowo Red Bull przedłużył zwycięską passę, triumfując w piętnastym wyścigu z kolei, uwzględniając zeszłoroczne GP Abu Zabi.

Wolff zasugerował, iż nie zamierza rozwodzić się nad rekordem Verstappena, którego wcześniej nie zdołał pobić żaden z zawodników Mercedesa.

Nasza sytuacja była trochę inna, bo w Mercedesie o zwycięstwo dla zespołu walczyło ze sobą dwóch kierowców. Nie wiem nawet, czy sam Max przywiązuje szczególną wagę do tych rekordów. Nie jest to coś, co byłoby dla mnie szczególne istotne. To tylko liczby. Są istotne dla statystyk na Wikipedii, ale tych i tak nikt nie czyta.

Komentując występ Lewisa Hamiltona i George'a Russella w GP Włoch, Wolff potwierdził, że jego ekipa spodziewała się finiszu za Red Bullem i Ferrari.

Doszło do wielu incydentów, ale musimy zachować ostrożność i nie dać się ponieść temu, że udało nam się dzisiaj wywalczyć piąte i szóste miejsce. Uważam, że zmaksymalizowaliśmy to, co było dla nas dostępne. Obie kary [za incydenty] można uznać za uzasadnione. Przyjrzymy się temu, co się stało i zadbamy o to, aby w przyszłości nie doszło ponownie do tego typu zdarzeń.