Bearman faworytem do zastąpienia Hulkenberga w Haasie

The Race uważa, że odejście Niemca zwiększa szanse Magnussena na nowy kontrakt.
27.04.2410:16
Mateusz Szymkiewicz
919wyświetlenia
Embed from Getty Images

Według ustaleń Autosportu oraz The Race, Oliver Bearman jest faworytem do uzupełnienia wakatu w Haasie przed sezonem 2025.

W piątkowy poranek ogłoszono przejście Nico Hulkenberga do Kick Sauber. Niemiec otrzymał wieloletnią umowę, która gwarantuje mu starty dla fabrycznego zespołu Audi, powołanego od 2026 roku.

Kierowca tym samym opuści Haasa, w którym od ubiegłego roku jest wiodącą postacią, kompletując większość punktów zespołu. Zdaniem Autosportu oraz The Race, faworytem do przejęcia wolnej posady po Hulkenbergu jest junior Ferrari - Oliver Bearman.

Zaledwie 18-letni Brytyjczyk rywalizuje obecnie w Formule 2, natomiast podczas Grand Prix Arabii Saudyjskiej zaliczył debiut w F1 w barwach Ferrari jako zastępstwo dla Carlosa Sainza. Bearman pozbawiony większości przygotowań zaprezentował dojrzałą i skuteczną jazdę, zgarniając sześć punktów za siódme miejsce. Ponadto kierowca ma za sobą współpracę z Haasem, startując w jego barwach w dwóch treningach sezonu 2023, pozostawiając po sobie dobre wrażenie.

Według The Race, odejście Hulkenberga może zdecydowanie zwiększyć szanse Kevina Magnussena na ósmy sezon w barwach Haasa. Duńczyk mimo słabszej formy na tle partnera, mógłby liczyć na nowy kontrakt ze względu na bogate doświadczenie w Formule 1, istotne przy potencjalnym angażu debiutanta.

Publikacja nie wyklucza jednak, iż Haas będzie chciał wykorzystać pojawienie się na rynku transferowym zawodników Kick Sauber. W kontekście stajni z Kannapolis pojawiło się nazwisko innego zawodnika z bogatym rekordem w Formule 1 - Valtteriego Bottasa. Fin łączony jest również z Alpine, gdzie może dojść do co najmniej jednej roszady przed sezonem 2025.