Susie Wolff awansuje w sezonie 2015 do roli kierowcy testowego Williamsa

Brytyjka przejmie obowiązki odchodzącego z zespołu Felipe Nasra
29.11.1408:21
Mateusz Szymkiewicz
1750wyświetlenia

Zespół Williams potwierdził, że Susie Wolff awansuje w sezonie 2015 do roli kierowcy testowego.

Brytyjka dołączyła do stajni z Grove w sezonie 2012, piastując od tamtej pory funkcję kierowcy rozwojowego. Przez te trzy lata zawodniczka wzięła udział w kilku sesjach testowych oraz dwóch piątkowych treningach na torach Silverstone oraz Hockenheim przed tegorocznymi wyścigami.

Jak potwierdził Williams, Wolff przejmie od następnego roku obowiązki odchodzącego z zespołu Felipe Nasra, awansując jednocześnie do pozycji testera. Dla mnie jest to kolejny krok we właściwym kierunku. Cieszę się, że Williams dostrzega moje postępy oraz osiągi, co koniec końców się opłaciło - powiedziała 31-latka.

Zespół poinformował, że w związku z promocją Susie Wolff do nowej roli, niebawem rozpoczną się poszukiwania zawodnika, który obejmie funkcje kierowcy rozwojowego.

KOMENTARZE

2
adept
30.11.2014 12:49
@Psyche Myślę, że gdyby jej obecność znacząco spowolniała rozwój bolidu, to nie byłaby tam gdzie jest. Nie jest głównym kierowcą i to co robi jest widać wystarczająco dobre. Jej obecność ma na pewno wpływ na wizerunek Williamsa, co może być istotne dla sponsorów. Osobiście wydaje mi się, że Susie ma łatwiej dzięki temu, że na czele Williamsa stoi teraz Claire Williams.
Psyche
29.11.2014 09:39
Trzeba dbac o dostawce silnikow, szefostwo a nawet o ich zony.. ;)