Todt niepewny prawa Force India do zachowania nagród finansowych

Francuz potwierdził, że nie wszystkie zespoły poparły wniosek stajni z Silverstone.
02.09.1810:18
Nataniel Piórkowski
1117wyświetlenia
Embed from Getty Images

Prezes FIA - Jean Todt ujawnił, że zespoły Formuły 1 nie osiągnęły jednomyślności ustalając, iż Force India zachowa prawo do nagród finansowych po zmianie właściciela.

Co najmniej jeden zespół potwierdził, że nie podpisał dokumentu zezwalającego Racing Point Force India na zachowanie prawa do otrzymywania nagród z tak zwanego pierwszego filaru, po rozpoczęciu startów w Formule 1 z nowym zgłoszeniem.

Todt potwierdził podczas sobotniego spotkania z dziennikarzami: Wiecie, że FIA nie jest bezpośrednio zaangażowana w kwestie komercyjne. Jesteśmy jednak o nich informowani. Aby ochronić korzyści finansowe potrzebne jest jednomyślne poparcie zespołów. Z tego co wiem w tym przypadku nie było jednomyślnego poparcia. W tym kontekście Force India traktowane jest jako nowy zespół.

Szef teamu z Silverstone - Otmar Szafnauer wyjaśnia jednak: Z tego co wiem sądzę, że wszyscy zgodzili się na to, by nagrody finansowe pozyskane przez stare Force India były w dalszym ciągu wypłacane nowemu Force India.

Szafnauer podkreślił, że dokumenty popisane przez Steinera określają Force India jako działające przedsiębiorstwo [zasada kontynuacji działania], co zapewnia zespołowi prawo do nagród finansowych. Myślę, że Steiner podpisał coś innego. Jeśli dobrze pamiętam na dokumencie który podpisał Force India było określone mianem działającego podmiotu. Steiner mógł być zdezorientowany myśląc, że nie jesteśmy działającym podmiotem, ale fakty są takie, że nim jesteśmy.

KOMENTARZE

1
jogus48
02.09.2018 08:30
hmmm, ciekawe któż to mógł być :)