Daniel Ricciardo pokonał pierwsze kilometry za sterami Renault R.S.19

Francuskiemu zespołowi udało się zdążyć ze zbudowaniem bolidu na dzień filmowy
16.02.1913:41
Nataniel Piórkowski
3548wyświetlenia
Daniel Ricciardo wyjechał na tor w Barcelonie za kierownicą bolidu R.S.19.

Renault obawiało się, że ze względu na napięty harmonogram budowy bolidu może zostać zmuszone do odwołania zaplanowanego na sobotę dnia filmowego.

W sobotę zespół z Enstone opublikował na swoim Twitterze filmik obrazujący wyjazd z garażu najnowszej konstrukcji, za której sterami zasiadł Daniel Ricciardo.

Po sezonie 2018 Australijczyk odszedł z Red Bulla, związując się dwuletnim kontraktem z Renault.

Marzenie to powrót zespołu do zwycięskiej formy. To wielka sprawa. Czułem coś podobnego w Red Bullu. Odnosili sukcesy, ale później ich forma spadła i próbowali ją odbudować. Odnieśliśmy wspólnie kilka zwycięstw, ale tak naprawdę nigdy nie osiągnęliśmy takiego sukcesu, na jaki liczyliśmy - wyjaśniał.

Wciąż odczuwam to na poziomie osobistym. Zdecydowanie moim marzeniem jest doprowadzenie Renault do zwycięskiej formy. Na pewno inspiruje mnie to, czego w Mercedesie dokonał Lewis [Hamilton]. Nie narzekałbym, gdybym był w stanie dokonać tego tutaj, w Renault - dodał kierowca z Perth.
KOMENTARZE

6
pluto
17.02.2019 11:58
@szajse na silnik faktycznie nic nie poradzi ,na nadwozie jesli sie odnajduje w aspektach tech moze miec wpływ.Wystrczy ,że poda ogólny zarys konstrukcji RBR a inżynierowie Renault to rozpracuja - patrz Ferrari 2014-2015.Po przyjściu VET poprawili docisk tak że z bolidu na poziomie środka stawki zaczeli dorównywac RBR
dulk
17.02.2019 08:54
zakładam że Riccardo chodziło o pierwsze 2 lata po przejściu dlatego nie widzę wkładu Lewisa - bo w budowę bolidu to wpływ na bolid miał co najwyżej Schumi i Nico on przyszedł na gotowe jak VET w RB
szajse
16.02.2019 08:02
Daniel c'mon, Twój wkład w ewentualny choć mało prawdopodobny wystrzał formy renault będzie porównywalny do wpływu matowego malowania na zwyżkę formy ferrari. Krótko pisząc, nie masz na to wpływu. W niektórych gp dołożysz od siebie coś ekstra, to bez dwóch zdań, ale ani silnika ani bolidu nie poprawisz. Jeśli Twoi francuscy inżynierowie nie wymyślą jakiegoś cudu w stylu Rossa Brawna sprzed dekady to choćby tym renault R.S.19 jeździli Ayrton, Alain, Schumi, Paluszek czy obecnie panujący Mistrz nad wszystkie mistrze razem wzięci to ze środka stawki by się nie wyrwali.
Gszegosz
16.02.2019 03:56
@dulk Vettel dostaje to samo od dwóch sezonów, a liczba tytułów pozostaje bez zmian.
macieiii
16.02.2019 03:37
@dulk tak, dokonal. Mistrzostwo swiata jest wyczynem.
dulk
16.02.2019 03:21
to Lewis coś w Mercu dokonał? dostał mistrzowski bolid i słabszego partnera - jaki w tym wyczyn?