Mercedes rozważał zatrudnienie George'a Russella na sezon 2020

Przenosiny zablokowała Claire Williams, której zespół ma trzyletnią umowę z kierowcą.
31.07.1909:32
Mateusz Szymkiewicz
3245wyświetlenia
Embed from Getty Images

Daily Mail informuje, że zespół Mercedesa rozważał zatrudnienie George'a Russella już w sezonie 2020.

Według źródeł publikacji, osoby z otoczenia tegorocznego kierowcy Williamsa miały rozpocząć starania dotyczące przejęcia posady Valtteriego Bottasa w Mercedesie. Sam pomysł miał znaleźć akceptację Toto Wolffa, który jednak nie zdołał przekonać Claire Williams do wcześniejszego zwolnienia 21-latka z kontraktu.

Powiedziałam Toto, że George ma z nami trzyletni kontrakt, bierzemy go pod uwagę w naszych planach na przyszłość i nigdzie się on nie wybiera - ujawniła Claire Williams, wiceszefowa stajni z Grove.

Niemiecki producent zamierza podjąć decyzję odnośnie obsady drugiego kokpitu w trakcie letniej przerwy. Zrozumiałe, że oprócz Bottasa pod uwagę brane jest zatrudnienie innego juniora - Estebana Ocona. Francuz ma za sobą trzy lata startów dla Manora oraz Force India, natomiast ten sezon spędza jako rezerwowy zawodnik Mercedesa.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z rozwoju Estebana oraz George'a - powiedział Toto Wolff. To są nasi najbardziej doświadczeni juniorzy i celem jest przygotowanie ich do objęcia posady w Mercedesie. Potrzebujemy całego dostępnego czasu, by dokonać właściwej oceny.