Perez bliski zawarcia nowej umowy z Racing Point

Niewykluczone, że zespół potwierdzi Meksykanina na sezon 2020 jeszcze w ten weekend.
01.08.1915:59
Mateusz Szymkiewicz
1095wyświetlenia
Embed from Getty Images

Sergio Perez jest bliski zawarcia nowej umowy na sezon 2020 z ekipą Racing Point.

Dalsza przyszłość Meksykanina w stajni z Silverstone była przedmiotem spekulacji od co najmniej kilku tygodni. Według wielu źródeł, zainteresowanie kierowcą miał wyrażać Haas, który analizuje swoje opcje na 2020 rok.

Mimo to jak potwierdził Perez, zarówno on jak i jego obecny zespół Racing Point są bliscy podpisania nowego kontraktu na przyszłoroczne mistrzostwa. Według źródeł Autosportu, oficjalny komunikat w tej sprawie może zostać opublikowany jeszcze w trakcie weekendu na torze Hungaroring.

Pewne kwestie są już ustalone - powiedział Sergio Perez. Moim priorytetem jest kontynuowanie współpracy z zespołem. Umowa nie jest jeszcze gotowa. Finalizujemy ją, a jak wiadomo, w F1 nic nie jest pewne dopóki nie złożysz podpisu. Tak jak już mówiłem, mam dobre widoki na przyszłość i nie mogę się już tego doczekać.

Perez zazwyczaj podpisywał z zespołem co roku nową umowę, co wynika ze skomplikowanych porozumień z jego sponsorami. 29-latek zapytany, czy chciałby wreszcie zabezpieczyć swoją przyszłość na więcej niż jeden sezon, odpowiedział: Uważam, że możliwości oraz ambicje tego zespołu są bardzo duże. Dobrze byłoby związać się długoterminowym kontraktem, ponieważ dostrzegam postępy ekipy. Działa to po obu stronach i idealnie byłoby związać się wieloletnim porozumieniem. Mam nadzieję, że uda nam się porozumieć w kwestii warunków.

Meksykanin uważa również, że Racing Point będzie dobrym miejscem do startów w 2021 roku, kiedy szykowana jest rewolucja w regulaminie technicznym. Tak sądzę. Kiedy rozejrzymy się dookoła, jest to dobre miejsce do startów. Jestem w tym zespole od bardzo dawna. Dokładnie pamiętam zeszłoroczny weekend [na Hungaroringu, gdy zespół trafił po kontrolę administratora - przyp. red.]. Możliwość powrotu tutaj w kolejnym sezonie, widząc gdzie jest teraz zespół, napawa mnie optymizmem. Zdecydowanie mam niedokończone sprawy. Jestem tu od dawna i widzę potencjał.

Perez jest kierowcą ekipy z Silverstone od 2014 roku, gdy ta jeszcze występowała pod nazwą Force India. Gdyby Meksykanin podpisał nową umowę, wówczas przystąpiłby z zespołem do siódmego sezonu z rzędu.