Apelacja Alfy Romeo zostanie rozpatrzona 24 września

FIA przystąpi do analizy sprawy z Hockenheimringu dopiero po GP Singapuru.
02.08.1914:37
Nataniel Piórkowski
922wyświetlenia
Embed from Getty Images

FIA zajmie się odwołaniem wniesionym przez Alfę Romeo 24 września, po Grand Prix Singapuru.

W czwartek zespół z Hinwil poinformował o formalnym złożeniu apelacji od decyzji, jaką sędziowie Grand Prix Niemiec podjęli w sprawie Antonio Giovinazziego i Kimiego Raikkonena.

Tuż po zakończeniu wyścigu okazało się, że w obu bolidach naruszone zostały przepisy obligujące kierowców do samodzielnej jazdy, bez otrzymywania żadnych pomocy z zewnątrz. Zarówno Giovinazzi jak i Raikkonen otrzymali przed startem z pól startowych informacje dotyczące ustawień i działania sprzęgła. Mogły one pomóc im w wykonaniu czystego startu na mokrej nawierzchni.

W piątek menedżer zespołu - Beat Zehnder poinformował, że sprawa apelacji zostanie rozpatrzona 24 września, we wtorek po Grand Prix Singapuru.

Przedstawiciele Alfy Romeo podkreślają, że dysponują dowodami, które wykażą, że 30-sekundowe kary czasowe nałożone na Giovinazziego i Raikkonena były pozbawione podstaw. Ze względu na nie obaj zawodnicy wypadli poza czołową dziesiątkę, dając tym samym dziewiąte miejsce Lewisowi Hamiltonowi a dziesiąte Robertowi Kubicy.