Williams planuje kolejne poprawki FW42 w dalszej części sezonu

Auto Motor und Sport informuje, że ostatni pakiet zwiększył docisk bolidu o 9 procent.
08.08.1910:14
Mateusz Szymkiewicz
2001wyświetlenia
Embed from Getty Images

Claire Williams potwierdziła, że jej zespół planuje kolejne poprawki w dalszej części sezonu 2019.

Stajnia z Grove wprowadziła nowe elementy do FW42 na Grand Prix Niemiec, które objęły m.in. sekcje boczne. Pierwszy sygnał dotyczący poprawy mogliśmy dostrzec na Hungaroringu, gdzie George Russell otarł się o awans do Q2, tracąc do piętnastego Grosjeana zaledwie 0,053 sekundy. Z kolei Robert Kubica na Hockenheim zdobył pierwszy punkt w sezonie po dyskwalifikacji kierowców Alfy Romeo.

To była dla nas brutalna pierwsza część sezonu, więc zakładam, że powinniśmy z zadowoleniem przyjmować wszelkie formy wynagrodzenia - powiedziała Claire Williams, wiceszefowa Williamsa. Mimo to Alfa Romeo postanowiła skorzystać z prawa do apelacji, więc moim zdaniem musimy jeszcze się wstrzymać.

Według Auto Motor und Sport, pierwszy duży pakiet poprawek Williamsa pozwolił podnieść docisk bolidu o dziewięć procent. Uważa się, iż na torze Hungaroring mogło to zagwarantować poprawę na poziomie 0,8 sekundy na okrążeniu.

Dział rozwoju zatwierdził kolejny pakiet nowych elementów. Teraz wszystko zależy od tego, jak szybko będziemy w stanie poradzić sobie z produkcją - dodała Williams.