Steiner wyklucza zatrudnienie Fittipaldiego do Haasa na sezon 2020

Brazylijczyk nie posiada punktów do superlicencji, a zespół nie jest zainteresowany debiutantem.
08.08.1910:33
Mateusz Szymkiewicz
1171wyświetlenia
Embed from Getty Images

Gunther Steiner wykluczył angaż Pietro Fittipaldiego w roli kierowcy wyścigowego Haasa w sezonie 2020.

Brazylijczyk dołączył w tym roku do stajni z Kannapolis jako jej kierowca testowy. Do obowiązków 23-latka należy udział w oficjalnych sesjach bolidem VF-19, a także prace rozwojowe w symulatorze.

Aktualnie Haas analizuje swoje opcje na sezon 2020 i pojawiły się sugestie, jakoby do walki o posadę etatowego zawodnika włączył się właśnie Fittipaldi. Prócz Brazylijczyka pod uwagę przez zespół mają być brani Nico Hulkenberg oraz Valtteri Bottas.

W tym roku McLaren podjął ryzyko z debiutantem i Lando Norris spisuje się naprawdę dobrze - powiedział Gunther Steiner, zapytany o możliwość zatrudnienia Pietro Fittipaldiego na sezon 2020. Z drugiej strony wszystko mogło pójść źle. Jest to jedna z opcji, ale charakteryzuje się ona wysokim ryzykiem. Jako zespół moglibyśmy się go podjąć, ale pytanie czy chcemy to zrobić. Mając w tym roku debiutanta w bolidzie nie byłby on pomocny przy naszych problemach z oponami.

Brazylijczyk nie posiada wystarczającej liczby punktów do superlicencji, by aspirować do startów w Formule 1. Mimo to nic nie stoi na przeszkodzie, by Fittipaldi brał udział w piątkowych treningach. Szef Haasa zapytany o taką ewentualność, dodał: W tej chwili jest to problem dla wszystkich młodych kierowców [punkty do superlicencji]. W naszej sytuacji, pełnej wzlotów i upadków, potrzebujemy obu etatowych kierowców w bolidach tak często jak jest to tylko możliwe. To trudne także dla nas, w innym wypadku moglibyśmy to dla niego zrobić - zakończył Steiner.