Hamilton: Jesteśmy dalecy od perfekcji

Anglik chciałby wiedzieć, dlaczego zespół nie spisywał się idealnie w tym sezonie
12.08.1910:45
Łukasz Godula
978wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lider klasyfikacji generalnej Formuły 1, Lewis Hamilton chce wiedzieć, dlaczego Mercedes nie spisuje się perfekcyjnie po dość szczęśliwych zwycięstwach w ośmiu z dwunastu rozegranych rund.

Na dziewięć wyścigów przed końcem sezonu, Hamilton posiada przewagę aż 62 punktów w generalce i brakuje mu ledwie trzech wygranych do swojego rekordu.

Osiem zwycięstw stawia go zaledwie pięć za rekordzistą wszech czasów, Michaelem Schumecherem i Sebastianem Vettelem, którzy wywalczyli 13 wygranych w 2004 i 2013 roku. Zapytany o opinię na temat wygranych wyścigów, Hamilton przyznał, że był to niewiarygodny start.

Jednak gdy patrzę wyścigi, to ciągle czegoś brakuje - powiedział. Tak więc czego nam brakowało? Dlaczego nie byliśmy perfekcyjni w te weekendy? Były też wyścigi gdzie mieliśmy sporo szczęścia. Ferrari było szybsze, jednak z powodu błędów zespołu i czasami błędów kierowców nie wygrali. Na przykład w Baku czy Bahrajnie, gdzie mieli awarię samochodu. Gdyby nie to, wygraliby. To pokazuje, że wszyscy jesteśmy na limicie i nie można brać niczego za pewnik.

Mercedes wygrał jak na razie 10 z 12 wyścigów, a partner Hamiltona, Valtteri Bottas zgarnął dwa z nich i plasuje się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. To oznacza, że Mercedes jest na dobrej drodze do kolejnego dubletu, który zdobywa nieprzerwanie od 2014 roku.

Przez większość czasu nie jesteśmy zadowoleni - stwierdził. Zawsze przystępujemy do walki z tą samą mentalnością. Mamy na koncie wiele sukcesów, wszyscy pracują bardzo ciężko, nikt nie jest ważniejszy od drugiej osoby i pomagamy sobie.

Mercedes dominuje w tym roku pomimo kolejnych zmian w aerodynamice samochodów. Hamilton powiedział, że krytycy sukcesów zespołu powinni docenić jakoś pracy i uważa, iż ci którzy osiągnęli sukces wiedzą, jak ciężko trzeba pracować, by to zdobyć.

Dodaje: Nawet jeśli masz dobre osiągi to musisz pojechać i wygrywać wyścigi, tydzień po tygodni. Ferrari ma dobry pakiet, oczywiście posiadają inną koncepcję aerodynamiczną, która nie działa na każdym torze. Nie wiem co zmienił Red Bull, jednak wyglądają na bardzo mocnych, a ich silnik również dokonał dużych postępów, co jest świetne.

Ferrari walczyło o zwycięstwo w pięciu wyścigach, podczas gdy Red Bull dokonał postępów z nowym partnerem, Hondą, co pozwoliło Maxowi Verstappenowi na zwycięstwo w Austrii i Niemczech, jak również zdobył pole position na Węgrzech.

Hamilton powiedział: Druga część sezonu może być znacz trudniejsza jeśli będziemy kontynuować taką walkę. Mamy dobry pakiet, musimy po prostu w dalszym ciągu dowozić dobre wyniki. Mogę przyznać, że jesteśmy dalecy od perfekcji. Ciągle mamy obszary, gdzie możemy się poprawić.