Renault zamierza intensywnie rozwijać bolid R.S.20

Team z Enstone chciałby ugruntować wysoką pozycję w tabeli i skupić się na sezonie 2021.
22.02.2011:54
Nataniel Piórkowski
721wyświetlenia
Embed from Getty Images

Renault zamierza realizować złożony program rozwojowy, aby już w początkowej fazie sezonu osiągnąć konkurencyjność, dzięki której będzie w stanie wywalczyć czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Szef zespołu - Cyril Abiteboul przyznał, że ubiegły sezon nie był zbyt dobry dla Renault, które przegrało walkę o czwartą pozycję w mistrzostwach ze swym klientem - McLarenem.

Zmierzamy ku sezonowi 2020 z inną mentalnością. Możemy stawiać sobie realistyczne i wyważone cele, ale musimy się ich trzymać i musimy je realizować.

Uważamy, że takim realistycznym celem jest czwarte miejsce w tabeli konstruktorów o ile będziemy trzymać się planu w zakresie niezawodności, osiągów, rozwoju i występów na torze.

Abiteboul liczy, że Renault będzie notowało wysokie wyniki już od samego początku sezonu, co pozwoliłoby na wcześniejsze przeniesienie zasobów na prace nad bolidem na 2021 rok.

Sezon 2020 to punkt zwrotny. To koniec jednego cyklu ale jednocześnie początek zupełnie nowego. Wszyscy wiemy, że dominacja w sporcie, że sukces w sporcie musi być budowany, musi być oczekiwany. Bardzo często ma on swój początek w nowym cyklu. W zasadzie to połączenie tych okoliczności. Musimy uwzględnić to w naszych planach.

Chcemy realizować olbrzymi plan rozwojowy w początkowej fazie sezonu. Zagwarantować, że mamy odpowiednio konkurencyjną formę, aby zrealizować nasz cel, aby później przenieść te wszystkie zasoby na projekt 2021, dzięki któremu chcemy w końcu zbić szklany sufit.