Frederik Vesti dołączył do juniorskiego programu Mercedesa

Duńczyk będzie kontynuował starty w Formule 3 z ART Grand Prix.
19.01.2111:07
Mateusz Szymkiewicz
333wyświetlenia
Embed from Getty Images

Frederik Vesti oficjalnie dołączył do juniorskiego programu Mercedesa.

19-latek jest wicemistrzem duńskiej Formuły 4 z sezonu 2017, natomiast ubiegły rok spędził w F3 z zespołem Prema. W jego barwach Vesti uplasował się na czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej, mając w dorobku trzy zwycięstwa oraz jedno pole position.

Jak potwierdzono, Duńczyk od sezonu 2021 będzie juniorem Mercedesa. Przy wsparciu niemieckiego koncernu, Vesti po raz kolejny przystąpi do zmagań Formuły 3, tym razem z ekipą ART Grand Prix.

Marzyłem o tym, by zostać juniorem Mercedesa i bardzo ciężko na to pracowałem. Motywacja do osiągnięcia tego celu towarzyszyła mi każdego dnia od wielu lat - powiedział Frederik Vesti. Współpraca z Mercedesem, najlepszym zespołem na świecie, jest wielkim motorem napędowym dla mojej kariery i nie mogę już doczekać się wspólnej relacji. Podziwiam Mercedesa za ich mentalność oraz podejście do ciężkiej pracy. To właśnie to pomogło im w odniesieniu tak wielkich sukcesów. Do swojego programu dobierają juniorów bardzo ostrożnie, więc jestem podekscytowany mogąc zostać jego częścią. Będę pracował nad swoim rozwojem. Dziękuję szczególnie Toto za jego wiarę w moją przyszłość.