Red Bull bliski decyzji o zatrzymaniu aktualnych kierowców

Składy RBR i AT na sezon 2022 mają zostać ogłoszone po letniej przerwie.
30.07.2110:10
Mateusz Szymkiewicz
396wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko potwierdził, że Red Bull jest bliski decyzji o zachowaniu aktualnych składów kierowców na sezon 2022.

Pod znakiem zapytania stoją dalsze losy Sergio Pereza w głównej ekipie, a także duetu AlphaTauri. Meksykanin dysponuje zaledwie rocznym kontraktem, Gasly ma posiadać oferty startów od konkurencyjnych ekip, natomiast Tsunoda ma udowodnić swoją wartość na torze wyścigowym.

Jak ujawnił konsultant Red Bulla, ostateczna decyzja w sprawie przyszłorocznych składów zapadnie w trakcie letniej przerwy i nie powinniśmy spodziewać się sensacyjnych rozstrzygnięć.

Powinniśmy być wtedy gotowi ogłosić nasze pary z Red Bulla i AlphaTauri. Zasadniczo chcemy utrzymać aktualne duety. Podjęcie decyzji wymaga jednak czasu, ponieważ musimy wziąć pod uwagę wszystkie istotne czynniki - powiedział Helmut Marko.

Pierre Gasly pytany o swoją przyszłość w Formule 1, przyznał, że po wyścigach w Austrii odbył wiążące rozmowy z Marko. Spotkaliśmy się na lunchu i omówiliśmy wiele spraw. Dobrze było zrozumieć jego wizję oraz plany na przyszłość, biorąc pod uwagę, że mój kontrakt z Red Bullem będzie obowiązywał jeszcze przez kilka lat - dodał Francuz.