Tost oczekuje pozostania Gasly'ego i Tsunody w AlphaTauri

Szczegóły nowych umów dla kierowców mogą zostać ustalone już w trakcie letniej przerwy.
01.08.2110:38
Nataniel Piórkowski
219wyświetlenia
Embed from Getty Images

Pierre Gasly i Yuki Tsunoda pozostaną kierowcami AlphaTauri w sezonie 2022 - zasugerował szef ekipy, Franz Tost.

Wiele wskazuje na to, że Red Bull zaoferuje wkrótce Sergio Perezowi przedłużenie umowy na przyszły rok, przez co w głównej ekipie austriackiego koncernu nie powstanie wakat do obsadzenia.

Podczas GP Węgier Tost dał jasno do zrozumienia, że chce aby Gasly i Tsunoda ścigali się dla AlphaTauri także w sezonie 2022 a szczegóły nowych kontraktów powinny zostać uzgodnione podczas wakacyjnej przerwy.

Tak, mam taką nadzieję, ponieważ nie widzę żadnego innego kierowcy na horyzoncie. Liczę, że w przyszłym roku będziemy kontynuować współpracę z Pierre'em i Yukim. Obaj są wystarczająco pewni siebie i nie widzę powodu, aby latem miał myśleć o jakichkolwiek zmianach w naszym składzie.

Pierre wykonuje fantastyczną pracę, a Yuki choć jest nowicjuszem, także dobrze sobie radzi. Musi tylko zdobyć doświadczenie i wiele się nauczyć. To nic szczególnego. W przypadku nowych kierowców to wręcz logiczne. Gdy pojawia się u ciebie młody i niedoświadczony kierowca, zawsze wiąże się to z ryzykiem.

Tsunoda zdobył jak dotąd 10 z 49 punktów znajdujących się na koncie stajni z Faenzy, ale były też sytuacje, gdy roztrwaniał potencjał bolidu doprowadzając do nieodpowiedzialnych incydentów.

Tost komentuje: Młodzi kierowcy potrzebują czasu. Myślenie o tym, że po przejściu z innej kategorii będą ścigać się bez żadnych błędów i od razu odniosą sukcesy, jest pozbawione sensu. Żeby odnieść sukces w Formule 1, potrzeba bardzo ciężkiej pracy i surowej dyscypliny. Młodzi kierowcy muszą się tego nauczyć.

W przypadku Yukiego jesteśmy na dobrej drodze. Szybko się uczy. Momentami jest być może zbyt bardzo zmotywowany, ale nie możemy zapominać, że to jego pierwsze doświadczenie z bolidem F1.