Russell: Odebraliśmy nagrodę za świetne kwalifikacje

Brytyjczyk dedykuje pierwsze podium w F1 zespołowi, dziękując za lata ciężkiej pracy.
29.08.2119:50
Nataniel Piórkowski
1281wyświetlenia


George Russell pochwalił Williamsa za lata ciężkiej pracy po zdobyciu pierwszego w karierze podium w deszczowym Grand Prix Belgii.

Russell zakończył sobotnią czasówkę na drugim miejscu i na tej samej pozycji został sklasyfikowany w niedzielnym wyścigu, który w całości rozegrany został za samochodem bezpieczeństwa.

Chociaż Brytyjczyk zdaje sobie sprawę z tego, że fani mogli być zawiedzeni brakiem ścigania, to dedykuje swój sukces ekipie, której barw broni od sezonu 2019.

Nieczęsto jesteśmy nagradzani za świetne kwalifikacje, ale dzisiaj w stu procentach tak się stało. Chcę przeprosić wszystkich fanów. Ich wsparcie było niesamowite. Dziękuję, że byli z nami przez cały czas.

Wszyscy jesteśmy na tym samym pokładzie. Szkoda, że nie mogliśmy rozpocząć wyścigu, ale z mojej strony i z perspektywy zespołu jest to wspaniały wynik. Na pewno czeka nas małe świętowanie dzisiejszego wieczora. Team na to zasługuje.

Przez ostatnie lata wykonali tak wiele ciężkiej pracy. Nie było nawet okazji, aby to wszystko pokazać, ale wczoraj byliśmy perfekcyjni i oto jesteśmy - stoimy na podium. Mogę wam tylko powiedzieć, że nie spodziewałem się tego w tym sezonie.