Verstappen: Poczułem ulgę wygrywając przed domową publicznością

Kierowca Red Bulla cieszy się z powrotu na pozycję lidera klasyfikacji generalnej.
05.09.2117:09
Nataniel Piórkowski
388wyświetlenia


Max Verstappen odczuł ulgę mogąc zapewnić swym fanom zwycięstwo w reaktywowanym Grand Prix Holandii.

Kierowca Red Bulla przez całą rywalizację kontrolował wyścig, wpadając na metę z 21 sekundami przewagi nad drugim Lewisem Hamiltonem, który w końcówce zjechał na wymianę opon i ustanowił najszybsze okrążenie.

Dzięki triumfowi Holender powrócił na prowadzenie w klasyfikacji mistrzostw świata, wywołując prawdziwą euforię wśród miejscowych kibiców.

Jedyną szansą dla Mercedesa pozostawała strategia, Także pod tym względem lepszą pracę wykonał jednak Red Bull, realizując z Verstappenem taktykę dwóch zjazdów z wymianą na pośrednią a następnie twardą mieszankę.

Opisując emocje po wyścigu Verstappen powiedział: Po prostu coś niesamowitego. Oczekiwania stały na bardzo wysokim poziomie i nigdy nie jest łatwo im sprostać. Tak bardzo cieszę się z tego zwycięstwa, z objęcia prowadzenia w mistrzostwach. To wspaniały dzień spędzony wspólnie z fanami. Coś niesamowitego.

Za nami bardzo udana niedziela. Start miał istotne znaczenie, ale dobrze sobie poradziliśmy. Później oczywiście Mercedes starał się nam utrudnić życie, ale mój zespół poradził sobie naprawdę dobrze i możemy być zadowoleni z naszych osiągów.