Włoski rząd zapewni Giovinazziemu wsparcie finansowe?

ACI miało zadeklarować kierowcy pomoc w utrzymaniu posady w Alfie Romeo.
17.09.2109:58
Mateusz Szymkiewicz
1228wyświetlenia
Embed from Getty Images

Włoski Automobilklub (ACI) zamierza podjąć rozmowy z rządem, by ten wsparł Antonio Giovinazziego podczas walki o posadę w Alfie Romeo na sezon 2022.

Kierowca startuje dla ekipy z Hinwil od 2019 roku i coraz więcej wskazuje na to, że nadchodzące wyścigi będą jego ostatnimi w jej barwach. Za faworytów do drugiego bolidu Alfy uważani są Nyck de Vries, a także Guanyu Zhou, który miał skompletować wsparcie finansowe na poziomie 30 milionów euro rocznie.

Prezes Włoskiego Automobilklubu - Angelo Sticchi Damiani, ujawnił, że wkrótce podejmie rozmowy z rządem, chcąc umożliwić Giovinazziemu dalsze starty w Formule 1. To wspaniały kierowca i nie byliśmy jeszcze w stanie zobaczyć jego pełnego potencjału. Mam nadzieję, że włoski rząd weźmie pod uwagę jego wartość i zrobi coś, by mu pomóc. Mówimy rzecz jasna o walizce z zawartością, która jest niezbędna do dalszych startów w Formule 1.

Według Damianiego, status juniora Ferrari tym razem może nie wystarczyć 27-latkowi do utrzymania posady w Alfie Romeo. To nie jest już Formuła 1 z przeszłości, kiedy dobrzy kierowcy nie mieli problemów z angażem. Nadal są zawodnicy warci swojej ceny, jednakże wciąż widzimy, że spora grupa zapewnia przelewy bankowe swoim zespołom. Naszym obowiązkiem jest ochrona Antonio, by mógł zaprezentować w Formule 1 swój potencjał i wciąż rozwijał się w sposób, na jaki zasługuje.