Bottas przystąpi do Grand Prix Rosji z szesnastego pola

Kierowca Mercedesa skorzysta już z piątej jednostki napędowej.
26.09.2109:52
Mateusz Szymkiewicz
1665wyświetlenia
Embed from Getty Images

Valtteri Bottas skorzysta z piątej jednostki napędowej w tym sezonie podczas wyścigu o Grand Prix Rosji. Kierowca Mercedesa został tym samym relegowany na szesnaste pole startowe.

Fin ruszał z końca stawki już podczas ostatnich zmagań na włoskim torze Monza, gdzie przekroczył dozwoloną liczbę podzespołów. Po rozczarowujących kwalifikacjach w Soczi, w których Bottas uzyskał siódmy rezultat, Mercedes zdecydował się w nocy na kolejną wymianę układu napędowego, zabezpieczając alokację kierowcy do końca mistrzostw.

Nieprzepisowa wymiana wiąże się z relegowaniem Bottasa na polach startowych i po karach dla Verstappena, Leclerca, Latifiego oraz Giovinazziego, kierowca Mercedesa ruszy z szesnastego miejsca.

Niewykluczone, że podobny los spotka Lewisa Hamiltona. Wicelider klasyfikacji także znajduje się w skomplikowanej sytuacji przed finałem tegorocznych mistrzostw, tracąc jeden silnik w trakcie treningów na torze Zandvoort. Brytyjczyk otrzymując w Soczi czwartą jednostkę, ruszałby do wyścigu z piętnastego pola.