R. Schumacher: Mazepin odstaje od poziomu Formuły 1

46-latek uważa, że Haas popełnił błąd rezygnując z doświadczonego kierowcy u boku Micka.
20.12.2116:09
Mateusz Szymkiewicz
1575wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zdaniem Ralfa Schumachera, Nikita Mazepin nie powinien był otrzymać kolejnej szansy w Formule 1, odstając od poziomu stawki w sezonie 2021.

Rosjanin był jednym z trzech tegorocznych debiutantów, dzieląc garaż Haasa z Mickiem Schumacherem. Niemiec całkowicie zdominował swojego partnera, wygrywając z nim wszystkie sesje kwalifikacyjne, a także kończąc przed nim mistrzostwa w tabeli.

Duet stajni z Kannapolis dysponując niekonkurencyjnym samochodem był skazany na walkę tylko między sobą, co w kilku przypadkach kończyło się incydentami lub agresywnymi manewrami. Głównie krytyka spadała na Mazepina i zdaniem Ralfa Schumachera, 22-latek nie powinien już mieć miejsca w Formule 1.

Zdecydowanie był dobrym kierowcą w Formule 2. Mimo to w tym roku rozwijał się w całkowicie złym kierunku i szczerze mówiąc zastanawiam się, czy nie powinien zacząć robić coś innego. Nie musi koniecznie ścigać się w Formule 1 - powiedział 46-latek.

Zdaniem Niemca, posadę w Haasie u boku Micka Schumachera powinien był otrzymać kierowca z doświadczeniem. Skorzystałby na kimś, kto byłby w stanie mu pomóc. Musiałby być to ktoś, kto wspólnie z Mickiem wzniósłby ten zespół na kolejny poziom. Aktualnie będzie musiał to robić w pojedynkę z nowym bolidem. Punkty będą dla niego możliwe tylko wtedy, kiedy Haas mu to umożliwi.