Rosberg: Książę Albert uczestniczy w negocjacjach z Formułą 1

Władze Automobilklubu Monako nadal nie porozumiały się z F1 w sprawie nowej umowy.
08.08.2218:06
Maciej Wróbel
1170wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jak ujawnił Nico Rosberg, książę Albert bierze aktywny udział w przeciągających się negocjacjach w sprawie nowego kontraktu na organizację Grand Prix Formuły 1 w Monako.

Oczekuje się, że przyszłoroczny, rekordowy kalendarz wyścigów Formuły 1 będzie liczył aż 24 wyścigi. Mimo to, poważnie zagrożonych utratą miejsca w harmonogramie jest kilka europejskich rund - najczęściej w tym kontekście wymieniane są Spa-Francorchamps, Paul Ricard czy Monte Carlo.

Szef Formuły 1, Stefano Domenicali przyznał w ubiegłym tygodniu, że popyt ze strony potencjalnych nowych gospodarzy jest bardzo, bardzo wysoki. Z pewnością spodziewamy się kilku wyścigów więcej niż w tym roku, ale na pewno będzie ich mniej niż 25 - powiedział Domenicali.

Nico Rosberg, który od wielu lat mieszka w Monako, ma nadzieję, że księstwu uda się utrzymać w kalendarzu. Były mistrz świata ujawnił również, że w negocjacjach udział bierze sam książę Monako. Książę Albert osobiście interweniował, ponieważ reprezentanci Automobilklubu cały czas grają ostro i stanowczo - powiedział Rosberg w rozmowie z motorsport-total.com.

Konieczny był zatem pośrednik, aby pomóc obu stronom dojść do konsensusu. W tym wypadku są to Formuła 1 oraz władze automobilklubu. Książę Albert bierze teraz aktywny udział w negocjacjach, ponieważ Grand Prix Monako jest bardzo historyczne, ale i jest to najbardziej spektakularny i prestiżowy wyścig sezonu.

To musi trwać - kontynuuje Niemiec. Jasne jest jednak, że organizatorzy będą musieli się dostosować. Dla przykładu - często tu widzimy banery reklamowe marek, które są bezpośrednimi konkurentami sponsorów Formuły 1. Tak więc jest to dość trudna sytuacja i obie strony muszą znaleźć rozwiązanie.