Andrew Green opuści zespół Formuły 1 Astona Martina

Wieloletni dyrektor techniczny stanie na czele działu Performance Technologies.
15.02.2316:38
Mateusz Szymkiewicz
863wyświetlenia


Aston Martin potwierdził, że wieloletni dyrektor techniczny Andrew Green stanie na czele działu Performance Technologies, opuszczając zespół Formuły 1.

Brytyjczyk rozpoczął pracę dla stajni z Silverstone w 1991 roku przy okazji jej debiutu pod szyldem Jordana. Jego kolejnymi przystankami były ekipy British American Racing oraz Red Bull, po czym w połowie 2010 roku objął stanowisko dyrektora technicznego Force India.

Green przez ponad dziesięć lat stał na czele pionu technicznego ekipy, która w następnych latach przyjęła identyfikację Racing Point oraz Aston Martin. Dopiero od 2022 roku inżynier dzielił swoje obowiązki z nowym dyrektorem technicznym Danem Fallowsem jako szef departamentu do spraw technologii.

Jak potwierdzono tuż po prezentacji bolidu AMR23, Green opuści zespół Formuły 1 stając na czele Aston Martin Performance Technologies. Docelowo dział ma być odpowiedzialny za przenoszenie rozwiązań z torów Grand Prix na niezależne projekty z innych obszarów, w które zaangażowany jest producent.

Organizacja stale się rozwija i potrzebowaliśmy kogoś z dużym doświadczeniem technicznym do nadzorowania projektów, które chcemy realizować — powiedział Mike Krack, szef ekipy Astona Martina. To był logiczny wybór. Myślę, że z tego punktu widzenia mieliśmy szczęście dysponując kimś takim jak Andrew. Był on dosyć mocno zaangażowany w projekt AMR23. Niedawno nastąpiła jego przeprowadzka do innego działu. Zobaczymy jak to się rozwinie.