Red Bull potwierdza rozmowy z McLarenem w sprawie dostaw silników

Stajnia z Woking analizuje swoje opcje przed rewolucją w sezonie 2026.
04.03.2308:03
Mateusz Szymkiewicz
533wyświetlenia
Embed from Getty Images

Christian Horner potwierdził, że ma za sobą rozmowy z McLarenem w sprawie dostaw jednostek napędowych Red Bull-Ford.

Stajnia z Milton Keynes utworzyła dywizję silnikową, która w 2026 roku przy współpracy z Fordem będzie dysponowała gotowym pakietem. Docelowo Red Bull Powertrains ma zaopatrywać w silniki seniorską oraz juniorską ekipę, jednakże szefostwo deklaruje, iż zasoby pozwolą na dostawy dla trzeciego zespołu.

Według informacji z ostatnich tygodni, do rozmów z Red Bullem usiadł McLaren, który analizuje swoje opcje przed wprowadzeniem kolejnej formuły silnikowej. Spekulacje te potwierdził Christian Horner, który ma za sobą wstępne negocjacje z Zakiem Brownem w Milton Keynes.

Myślałem, że przyjeżdża do nas z wizytą na lunch. To nieuniknione, że jako producent jednostki na sezon 2026 będziemy prowadzili rozmowy z potencjalnymi zainteresowanymi. Naturalnie, że toczą się dyskusje - powiedział Horner na torze Sakhir.

Negocjacje z Red Bull Powertrains potwierdził również nowy szef McLarena - Andrea Stella. To normalne, że już teraz patrzymy daleko przed siebie. Chcemy zrozumieć jakie opcje są dla nas dostępne. Nie powinniście być tym zaskoczeni - dodał Włoch.