Ryo Hirakawa zostanie kierowcą rezerwowym McLarena

Zwycięzca Le Mans oraz mistrz WEC rozpocznie współpracę od sezonu 2024.
22.09.2308:21
Mateusz Szymkiewicz
487wyświetlenia
Embed from Getty Images

McLaren potwierdził angaż Ryo Hirakawy w roli trzeciego kierowcy od sezonu 2024.

Stajnia z Woking dotychczas współpracowała z Alexem Palou, który zdecydował się jednak na zerwanie kontraktu chcąc w całości poświęcić się startom w IndyCar. W tegorocznej puli rezerwowych zawodników McLarena są również Stoffel Vandoorne, Felipe Drugovich oraz Mick Schumacher, z którymi zespół porozumiał się na zasadzie wypożyczenia z Astonem i Mercedesem.

Jak potwierdzono na torze Suzuka, McLaren od sezonu 2024 będzie miał permanentnego trzeciego kierowcę, którym zostanie Ryo Hirakawa. Japończyk jest mistrzem Super GT z 2017 roku, a także zeszłorocznym zwycięzcą Le Mans oraz całego cyklu Długodystansowych Mistrzostw Świata z Toyotą.

Do obowiązków 29-latka będzie należała obecność podczas weekendów Grand Prix, wspieranie rozwoju bolidu z perspektywy symulatora, a także udział w prywatnych sesjach testowych za kierownicą McLarena MCL35M z sezonu 2021.

Jestem szczęśliwy dołączając do McLarena jako kierowca rezerwowy - powiedział Ryo Hirakawa. Jestem podekscytowany perspektywą współpracy z tak szanowaną ekipą i czuję wdzięczność wobec Zaka Browna oraz Andrei Stelli za powierzoną mi szansę. Poznałem już zespół oraz miałem już możliwość wypróbowania symulatora w MTC. Jestem w pełni skupiony oraz przygotowany do końcowej fazy 2023 roku.