Marko zadowolony z występu Ricciardo w Szanghaju

Austriak był także zdziwiony obraźliwymi komentarzami ze strony Lance'a Strolla.
25.04.2414:57
Maciej Wróbel
658wyświetlenia
Embed from Getty Images

Helmut Marko przyznał, że jest zadowolony z postawy Daniela Ricciardo podczas Grand Prix Chin.

Ricciardo, który ma za sobą trudne otwarcie sezonu 2024, zaliczył zdecydowanie lepszy weekend wyścigowy w Szanghaju, podczas którego dwukrotnie - w Sprint Shootout oraz w sobotnich kwalifikacjach - wyraźnie pokonał zespołowego kolegę, Yukiego Tsunodę.

Ostatecznie Australijczyk opuścił Chiny z zerowym dorobkiem punktowym po tym, jak musiał się wycofać z wyścigu z powodu kolizji z Lance'em Strollem. W rozmowie ze Speed Week Helmut Marko zdecydował się jednak pochwalić postawę doświadczonego kierowcy RB.

Daniel Ricciardo otrzymał w Chinach nowe podwozie, co było planowane już od początku, ponieważ jest to nasze trzecie podwozie i chcieliśmy je przywieźć na ten tor. Oczywiście zmiana ta miała wymiar psychologiczny po rozczarowujących osiągach Daniela w poprzednich weekendach - powiedział Marko.

Sprawy potoczyły się dla niego znacznie lepiej w Chinach. Dla mnie to niewiarygodne, że Lance Stroll nazwał go «idiotą» po zakończeniu wyścigu, a także to, że otrzymał karę na Miami. Pod tym względem nie był to jego weekend.