Massa i Bottas pozostaną kierowcami Williamsa w sezonie 2015

Stajnia z Grove zdecydowała się zachować swój tegoroczny skład kierowców
07.09.1410:43
Mateusz Szymkiewicz
2109wyświetlenia

Zespół Williams potwierdził, że jego kierowcami w sezonie 2015 pozostaną Felipe Massa oraz Valtteri Bottas.

Brazylijczyk dołączył do stajni z Grove w tym roku, podpisując z nią wieloletnią umowę. 33-latek do tej pory zdobył 40 punktów i sensacyjnie wywalczył pole position do Grand Prix Austrii. Bottas z kolei jest jedną z największych niespodzianek tegorocznych zmagań, jako, że w chwili obecnej zajmuje piątą pozycję w klasyfikacji kierowców z dorobkiem czterech miejsc na podium.

Przed dzisiejszym wyścigiem na torze Monza, Williams postanowił potwierdzić swój przyszłoroczny skład kierowców, ucinając tym samym spekulacje o możliwości zastąpienia Massy przez Felipe Nasra, czy odejścia Valtteriego Bottasa do McLarena.

Współpraca z Felipe jest przyjemnością, jako, że jest to kierowca dysponujący wrodzoną szybkością oraz posiadający doświadczenie - powiedział Frank Williams, szef zespołu. Od wielu lat jesteśmy świadomi tego, że Valtteri ma wyjątkowy talent, a dając mu do dyspozycji FW36, umożliwiliśmy mu zademonstrowanie swoich umiejętności. Zespół przechodzi przez znacznie lepszy sezon 2014 i umiejętności oraz wskazówki od kierowców dla inżynierów, pozwoliły nam na to. To potwierdzenie daje nam stabilność przed sezonem 2015, ale oczywiście też skupiamy się na pokazaniu pełnego potencjału FW36 w pozostałych siedmiu wyścigach.

KOMENTARZE

8
Kamikadze2000
07.09.2014 11:08
@Mr President - sponsorzy Felipe mogą wyłożyć 18 mln. Myślisz, że Ferrari wyłoży taką kasę?? Nie zdziwię się, jak Jules zostanie w Marussi, by potem zastąpić Kimiego lub Ferdka w Ferrari. ;)
piotr_del_grey
07.09.2014 10:52
A może nie będzie tą 'kula u nogi' i pojedzie jeszcze kilka solidnych wyścigów? U niego nigdy nic nie wiadomo. I tak pojeździ do końca kontraktu ina tym zapewne jego kariera się zakończy. A Bianchi nadal w Marussii zostanie niestety...
Adam2iak
07.09.2014 10:47
Po co im ten Massa, jeśli Williams nie zrobi dominującego bolidu (na co się raczej nie zanosi) to będzie tylko kulą u nogi.
Mr President
07.09.2014 10:01
Szkoda, Nasr od Massy byłby lepszy moim zdaniem, a już na pewno ciekawszy. Williams wprowadził do F1 w ostatnich latach trzech klasowych kierowców: Rosberga, Hulkenberga i Bottasa. Teraz zespół musiał zatrudnić Brazylijczyka ze względu na sponsorów i młodszy z nich mógł kontynuować ten trend. Od swojego pierwszego roku w GP2 prezentował dobre tempo i zrobił wszystko, co mógł, żeby dostać tę posadę. @Kamikadze2000 A gdzie w takim razie miejsce dla Bianchiego, jeśli nie w Sauberze? Jeszcze jeden rok w Marussi? Sutil i Gutierrez stracą wsparcie sponsorów? Do Saubera jest sporo kandydatów, szczególnie dlatego, że jest on uważany za najlepszy team sprzedający swoje miejsca w licytacji.
Aeromis
07.09.2014 09:51
Te same odczucia, tez miałem nadzieje na HUL, cóż. Mocno obawiam sie także o formę SFI w następnym roku, według pogłosek już w tym roku budżet SFI jest malutki. Dobrze, że Bottas zostaje, szkoda że i Massa, który po prostu zawiódł i czas na koniec kariery, ten rok potwierdził że poprzednie lata w Ferrari były nieudane z braku formy zamego Massy. Felipe na pewno potrafi dobrze pojechać (może dziś?), ale obecnie to taki Perez, nieregularny strzelec.
Kamikadze2000
07.09.2014 09:20
Hulk raczej zostanie w Force India. Nasr zapewne trafi do Saubera. Możliwe, że jego partnerem będzie van der Garde. Cóż, Felipe Massa to już wiekowy kierowca - lubię go jednak i właściwie tylko dlatego cieszę się z jego pozostania. Bo nie da się ukryć, iż jest kilku zdolnych kierowców, którzy powinni trafić do F1. :)
rocque
07.09.2014 09:08
Szkoda, liczyłem na Hulka (nie wiem na jakiej podstawie) albo chociaż na Nasra. Owszem, kilka razy miał Felipe pecha, ale nie pokazuje nic szczególnego i moim zdaniem jakiś młodszy kierowca spisałby się lepiej (dwóch wymieniłem wyżej).
Kamikadze2000
07.09.2014 08:47
Niezmiernie cieszy mnie utrzymanie ów składu. Valtteri to wielki talent, który jest przyszłością serii. Felipe z kolei to nadal szybki kierowca i doświadczony. Zdecydowanie największy pechowiec sezonu... Cieszy mnie fakt, że jeszcze ten jeden sezon pojeździ. Czy w 2016?? Nie łudzę się i się z tym pogodzę... ale do tego czasu trzymam kciuki za udany sezon 2015 i końcówkę obecnego. :))