Bolid VJM08 najprawdopodobniej opuści również pierwsze testy w Barcelonie

Force India ma poważne opóźnienia w pracach nad tegoroczną maszyną
03.02.1522:10
Mateusz Szymkiewicz
2184wyświetlenia

Zespół Force India najprawdopodobniej zadebiutuje na torze z bolidem VJM08 dopiero podczas drugiej sesji w Barcelonie.

Stajnia z Silverstone postanowiła pominąć sesję w Jerez, zapowiadając jednak udział w pierwszych testach w Barcelonie z bolidem VJM08. Jak się jednak okazuje, Force India może po raz kolejny opóźnić debiut swojej najnowszej konstrukcji, przystępując jednak do testów w Barcelonie z ubiegłorocznym egzemplarzem w celu poznania charakterystyki najnowszych opon Pirelli.

Biorąc pod uwagę ilość pracy oraz terminy, przyjazd do Barcelony na pierwsze testy może okazać się bardzo trudny - powiedział Bob Fernley, zastępca szefa zespołu. Każdy naciska na to, by stało się inaczej, aczkolwiek VJM08 zadebiutuje na torze dopiero podczas sesji pod koniec lutego. Oznacza to, że w następnych testach skorzystamy z VJM07, by popracować z oponami Pirelli na sezon 2015.

Pomimo opóźnień, Fernley wykluczył ominięcie pierwszego wyścigu sezonu, a także zdementował spekulacje, jakoby ekipa nie dysponowała gotowym podwoziem. Będziemy w Melbourne na początku sezonu, co do tego nie ma wątpliwości. Tak, czas na testy został ograniczony, aczkolwiek robimy wszystko, by móc pojechać do Australii z jak największą liczbą kilometrów pokonanych nowym bolidem. To prawda, że wydatki są największe w tej porze roku i jesteśmy uzależnieni od dostawców. Pomimo pewnych opóźnień w produkcji, podwozie jest gotowe i przechodzi przez odpowiednie etapy. Wciąż czekamy na pewne dostawy, jednakże proces budowy samochodu rozpoczął się.

KOMENTARZE

2
ChrisDeFirenze
04.02.2015 09:12
Obawiam się, że ten sezon dla nich nie będzie dobry... Wiemy jak to się skończyło dla Lotusa rok temu.
kibic sribic
03.02.2015 09:40
Oby to nie był początek końca...