Liberty Media Group bliskie przejęcia pakietu kontrolnego F1

Według AMuS umowa może zostać potwierdzona już we wtorek.
04.09.1611:58
Nataniel Piórkowski
1485wyświetlenia


Liberty Media Group jest bliskie przejęcia pakietu kontrolnego Formula One Group. Według doniesień płynących z Monzy do oficjalnego potwierdzenia umowy może dojść już we wtorek.

Informacje takie przekazuje magazyn Auto Motor und Sport. Według niemieckich dziennikarzy transakcja ma zostać zrealizowana w dwóch transzach, wartych łącznie 8,5 miliarda dolarów.

Jeśli dojdzie do skutku, amerykański podmiot przejmie pakiet 35,5% udziałów należący obecnie do funduszu CVC, gwarantujący przez osobne umowy kontrolę nad całym sportem.

Liberty Media ma prowadzić negocjacje z CVC już od kilku miesięcy - pierwsze doniesienia prasowej w tej sprawie pojawiły się jednak dopiero tydzień temu w telewizji Sky News.

Nie wiadomo, jak w przypadku porozumienia będzie wyglądała przyszłość supremo F1 - Berniego Ecclestone'a. Chociaż według różnych źródeł stojący za Liberty Media John Malone może naciskać na zmiany kadrowe, Brytyjczyk zapewnia, że sam podejmie decyzję o swojej przyszłości. Będę robił to, co zawsze robiłem. Sam podejmę decyzję o tym, jaka będzie to rola - zaznaczył.

KOMENTARZE

6
Zomo
04.09.2016 02:03
John Malone, wlascieil Liberty Media i polowy transmisji rozrywkowych na Zachodzie to najgorsze co moze sie przydarzyc Formule 1. Radze poczytac co zrobili monopolizujac rynek kablowki w USA - na wielkich obszarach internet stal sie drozszy i wolniejszy niz w Polsce. John Malone przez wielu okreslany jako czlowiek ktory nie "robi interesow" tylko "wykorzystuje", moze doprowadzic do upadku albo zupelnej marginalizacji F1. No ale coz, takie czasy, nic nie trwa wiecznie...
jogus48
04.09.2016 11:48
w dobie internetu transmisja na płatnych kanałach to mały miki. mnie bardziej boli usuwanie wszystkiego co możliwe z YT czy płatny Live timing. możliwość oglądania gdzieś transmisji w internecie też nie byłaby głupia.
enstone
04.09.2016 11:27
Oby nowy właściciel pomyślał o kibicach i zrobiłby porządek z tą idiotyczną transmisją wyścigów F1 na płatnych kanałach !!
slipstream
04.09.2016 10:58
@fitipali666 Za tym nie stoją stacje, tylko FOM (Formula One Management) Organizacja która zarządza całą "komercją" F1. @jogus48 CVC własciwie nie ma się do niczego. CVC to księgowi którzy liczą tylko zera na koncie i nie interesuje ich podejście FOM do marketingu i promowania F1 (w tym otwartości lub zamknięcia F1 na internet). CVC w takim przypadku powierza prowadzenie serii w ręce FOM i ważne żeby tylko kasa się zgadzała, a czy FOM zrobi to ze szkodą czy nie dla wizerunku F1 to się specjalnie nie interesują. Natomiast nowy właściciel jeśli przejmie prawa do pakietu kontrolnego będzie mógł jak najbardziej odejść od biernej postawy CVC co do nadzorowania i promowania F1 i otworzyć się bardziej na internet i kibica.
fitipaldi666
04.09.2016 10:33
Za tym stoją stacje telewizyjne , chyba.
jogus48
04.09.2016 10:26
takie pytanie - czy CVC ma się jakkolwiek do usuwania filmów z YT, livetimingów itd? kto za to jest odpowiedzialny?