Hamilton: Przedłużenie umowy z Bottasem było rozsądną decyzją

Brytyjczyk chwali swojego zespołowego kolegę oraz jego podejście do pracy z zespołem.
31.08.1910:18
Nataniel Piórkowski
351wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton chwali rozsądną decyzję Mercedesa, który przedłużył umowę z Valtterim Bottasem.

Fin dołączył do stajni z Brackley przed startem sezonu 2017, po nieoczekiwanym zakończeniu kariery przez ówczesnego mistrza świata - Nico Rosberga.

Kontynuacja zawsze jest czymś dobrym. Mamy świetne środowisko pracy, które stworzyliśmy z biegiem czasu. To będzie nasz czwarty wspólny sezon. Mamy doskonałe robocze relacje, które cały czas się poprawiają. Szczerze mówiąc uważam, że zespół podjął rozsądną decyzję. Bardzo lubię pracować z Valtterim. Dobrze dogadujemy się ze sobą na torze i poza nim.

Lider klasyfikacji generalnej dodał, że relacje z Bottasem pozytywnie oddziałują na całą fabrykę.

Od zawsze się szanujemy. To wcale nie jest taką oczywistą cechą, szczególnie w tak konkurencyjnym środowisku. W całej ekipie można wyczuć pozytywną energię. Gdy wsiadamy do kokpitu zawsze chcemy dać z siebie maksimum. Nie chcemy wprowadzać negatywnych emocji, zrzucać winy na poszczególnych pracowników. Niezależnie od tego co się dzieje, zawsze dbamy o wysokie morale.

Valtteri potrafi być krytyczny wobec własnych występów. U mnie jest z tym podobnie. To wspaniała cecha u sportowców, bo bardzo często pierwszą osobą, na którą trzeba wskazać palcem jesteś ty sam. W tym zakresie jesteśmy do siebie bardzo podobni. Valtteri to po prostu świetny kierowca, który cały czas się poprawia. Ma na koncie pięć sezonów mniej niż ja, więc na pewno będzie coraz lepszy. Cieszy mnie, że przed nami kolejny rok współpracy.