Smedley: Sezon 2020 może być dla Williamsa jeszcze gorszy niż 2019

Brytyjczyk obawia się o budżet zespołu i przyznaje, że jest zasmucony jego wielkim kryzysem.
15.01.2009:33
Nataniel Piórkowski
2187wyświetlenia


Były dyrektor do spraw osiągów bolidu Williamsa - Rob Smedley, obawia się, że sezon 2020 okaże się dla jego dawnego zespołu jeszcze gorszy niż 2019.

W ubiegłym roku Williams zdobył zaledwie jeden punkt w deszczowym Grand Prix Niemiec. Smedley, który odszedł z Williamsa pod koniec 2018 roku przekonuje, że najgorszą taktyką zespołu i jego kibiców może być przekonywanie, że po tak fatalnej kampanii może być już tylko lepiej.

Zawsze można odwoływać się do filozofii, że gorzej być już nie może. Z mojego własnego doświadczenia w sportach motorowych, a w szczególności w Formule 1, wiem, że w rzeczywistości może być gorzej, niż jest obecnie - powiedział Brytyjczyk w rozmowie z Reutersem.

Wszyscy pytamy się, jakim cudem może być gorzej niż w sezonie 2019, ale to samo mówiliśmy o sezonie 2018. Podobnie było w 2017. Rzeczywistość jest taka, że sezon 2020 naprawdę może być gorszy niż 2019.

Każdy kto sądzi, że w sytuacji Williamsa można wszystko zmienić, tak by nagle walczyć o czołową piątkę w mistrzostwach, jest w bardzo dużym błędzie. Po prostu się myli.

Smedley jest zaniepokojony tym, że problemy Williamsa mogą zostać spotęgowane niedostatecznym budżetem na rozwój bolidu.

Możesz być kompletnie niezależny, ale potrzebujesz budżetu, aby móc sobie na to pozwolić. Teraz, gdy jestem już na zewnątrz, mogę tylko mieć taką nadzieję. Gdy byłem w środku, nie chciałem uciekać się tylko i wyłącznie do nadziei.

To tragiczny przypadek. Nie należę przecież do pokolenia, które nie pamięta już kiedy po raz ostatni Williams zdobywał mistrzostwo świata. Oglądanie tego upadku jest naprawdę bolesnym doświadczeniem dla fanów Formuły 1.