Allison: Ciężko będzie zrealizować cele przepisów na sezon 2021

Dyrektor techniczny Mercedesa jest jednak podekscytowany nowym wyzwaniem.
15.01.2009:11
Nataniel Piórkowski
937wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dyrektor techniczny Mercedesa - James Allison obawia się, że cele związane z przepisami na sezon 2021 będą w praktyce trudne do zrealizowania.

Podczas ubiegłorocznego GP Stanów Zjednoczonych Liberty Media i FIA przedstawiły radykalne zmiany w przepisach technicznych. Dzięki nim kierowcy mają otrzymać szansę prowadzenia bardziej zaciętych pojedynków na torze.

Allison nie jest przesadnym optymistą w ocenie tego celu. Dodaje jednak, że jako inżynier czuje ekscytację z szans, jakie dają nowe regulacje.

Nowe przepisy mają bardzo szczytne cele. Są to jednak niestety cele, które w rzeczywistości ciężko będzie zrealizować.

Wszystko wyjdzie w praniu. W 2021 roku dowiemy się, jak udany jest to pakiet i w jakim stopniu pozwala nam on na realizację założonych celów.

Szczerze mówiąc żaden z zespołów nie jest już teraz zainteresowany tymi celami. Zespół ma przed sobą zbiór przepisów. Byłbyś największym dziwakiem, gdybyś nie podchodził do nowych regulacji z ogromną ekscytacją. Chcesz je zgłębić, chcesz znaleźć luki dające ci przewagę. Chcesz w końcu zbudować najszybszy bolid.

Ostatnie lata, a zwłaszcza ostatnie tygodnie i miesiące, były trochę bolesne. Znajdujemy się jednak w punkcie, w którym możemy czerpać z naszej pracy trochę więcej frajdy. Mamy w swych rękach nową broszurę z przepisami i trzeba z nią pracować.