Sainz: Nie wiem, czy ponownie powalczymy o czwarte miejsce

Hiszpan przyznaje, że McLarena może czekać w tym roku ciężka przeprawa z rywalami.
22.02.2011:10
Nataniel Piórkowski
769wyświetlenia
Embed from Getty Images

Carlos Sainz przyznaje, że McLarenowi ciężko będzie dokonać tak dużych postępów, by poprawić pozycję wywalczoną w sezonie 2019.

Ubiegłoroczne mistrzostwa stajnia z Woking zakończyła na czwartej pozycji, pokonując fabryczny team Renault. Tym razem ze względu na stabilność regulacji McLaren może mieć problemy z powtórzeniem tego osiągnięcia.

Wszyscy dobrze wiemy, że w Formule 1 wyniki są dyktowane osiągami twojego bolidu. Patrząc na ten bolid, na tegorocznego McLarena, podoba mi się to co widzę. Lubię ten projekt, lubię ten bolid.Gdy po raz pierwszy go ujrzałem spodobało mi się jak bardzo uporządkowana jest to konstrukcja.

Nie wiem, czy będziemy walczyć o piąte miejsce. Postaram się dać z siebie wszystko. Jeśli pojawi się szansa, aby powalcyzć o podium, to na pewno z niej skorzystam. Jeśli pojawi się szansa, aby powalczyć o miejsce wyższe niż siódme, to także nie będę narzekał, tylko powalczę o jak najlepszy rezultat.

Jeśli jednak mówimy o poprawie pozycji względem ubiegłego roku, to na pewno nie będzie to takie proste.

Hiszpan dodał, że osobiście nie czuje, aby był obszar, w którym musiałby dokonać szczególnych postępów. Powinienem dać sobie kolejny sezon na zdobywanie doświadczeń i bazować na tym, co osiągnąłem w ubiegłym roku. Nie ma jednej rzeczy. Chciałbym być po prostu lepszym kierowcą.