Button chciałby ujrzeć Russela w zespole ze środka stawki

"Musimy zobaczyć, jak poradziłby sobie z bardzo konkurencyjnym kolegą z teamu".
05.08.2009:17
Nataniel Piórkowski
668wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jenson Button chciałby ujrzeć George'a Russella w bardziej konkurencyjnym zespole, gdzie mógłby stanąć do wewnętrznej rywalizacji z doświadczonym kierowcą.

Mimo tego, że Williams dokonał postępów w porównaniu do dramatycznego sezonu 2019, zespół nadal nie jest w stanie włączyć się do walki o punktowane pozycje.

Zdaniem Buttona dodatkowy rok spędzony w zespole ze środka stawki pozwoliłby lepiej ocenić możliwości Russela przed potencjalnym dołączeniem do Mercedesa.

Walka z Lewisem to duże wyzwanie a gdy nie masz doświadczenia jest jeszcze ciężej. Chciałbym zobaczyć Georga w takim zespole jak Renault czy Racing Point, gdzie miałby bardzo doświadczonego kolegę, z którym mógłby rywalizować - powiedział mistrz świata na antenie Sky F1.

George jest pewny siebie, potwierdził już swoją szybkość. Jest w dobrej kondycji a to istotny czynnik w obecnej Formule 1. Przekazuje także trafne informacje zwrotne, ponieważ Williams dokonał postępów w porównaniu do ubiegłego sezonu.

Musimy jednak zobaczyć, jak poradzi sobie z bardzo konkurencyjnym kolegą z zespołu.

W ubiegłym miesiącu team z Grove potwierdził, że Russell pozostanie jego kierowcą w 2022 roku. W takiej sytuacji niemal pewne jest, iż Mercedes przedłuży umowę z Valtterim Bottasem.

Russell dał jednak jasno do zrozumienia, że jest gotowy, aby dołączyć do składu mistrzowskiej ekipy z Brackley. Jestem w stu procentach gotowy. Czuję się przygotowany. Mam już za sobą sezon z lekkim hakiem plus kolejne tegoroczne wyścigi. Nie czuję jednak żalu do Mercedesa. Rozumiem ich perspektywę. Koniec końców mam kontrakt z Williamsem.