Ecclestone: Doradzam Red Bullowi, by sięgnął po Hulkenberga

90-latek uważa, że Niemiec ma odpowiednią mentalność, by podjąć walkę z Verstappenem.
29.10.2010:33
Mateusz Szymkiewicz
1894wyświetlenia
Embed from Getty Images

Bernie Ecclestone doradza Red Bullowi, by ten zatrudnił Nico Hulkenberga od sezonu 2021.

Stajnia z Milton Keynes ma jedno wolne miejsce na przyszłoroczne zmagania i coraz więcej wskazuje na to, że nowej umowy nie otrzyma Alexander Albon. Najbliższy wyścig na Imoli ma być ostatnią szansą dla Tajlandczyka i Red Bull otwarcie deklaruje, że jest gotowy rozejrzeć się za kandydatami spoza juniorskiego programu.

Jedną z opcji jest Nico Hulkenberg i jak przyznał były szef Formuły 1 - Bernie Ecclestone, osobiście proponuje Red Bullowi angaż Niemca. Nico jest szybki, bystry i zawsze wyraża to co myśli, w przeciwieństwie do reszty kierowców, która mówi to co zespoły chcą usłyszeć. Red Bull powinien po niego sięgnąć, ponieważ jego charakter pasuje do nich. Co ważniejsze, będzie w stanie zapewnić wyniki, ponieważ jest bardzo mocny mentalnie. To właśnie tego potrzebujesz walcząc z Maksem Verstappenem, który ma naturalny talent.

Drugim kandydatem do austriackiego zespołu ma być Sergio Perez, który dysponuje wsparciem sponsorów z Meksyku. Mimo to Helmut Marko dementuje, by kwestie komercyjne odgrywały rolę przy wyborze partnera dla Verstappena. To będzie decyzja czysto sportowa. Mamy już relacje biznesowe z Meksykiem, niezależne od Formuły 1 - powiedział konsultant Red Bulla.

Przed weekendem na Imoli juniorska ekipa AlphaTauri potwierdziła, że jej kierowcą w sezonie 2021 pozostanie Pierre Gasly. Tym samym do walki o drugie miejsce z Yukim Tsunodą może stanąć Alexander Albon. Mimo to były kierowca Red Bulla - Robert Doornbos, uważa, że Tajlandczyk może pozostać bez przyszłorocznej posady. Kolejne dni mogą być dla niego bezsenne. Na Imoli musi pokazać się z przytupem, nawet jeżeli ma minimalne szanse na posadę. Nie wydaje mi się, by poszło po jego myśli - dodał Holender.