Alonso: F1 powinna rozważyć specjalne opony na GP Monako

Hiszpan uważa, że mieszanka C3 nigdy nie powinna była znaleźć się na ulicznym torze.
28.05.2110:35
Mateusz Szymkiewicz
1622wyświetlenia
Embed from Getty Images

Fernando Alonso uważa, że Formuła 1 powinna rozważyć wprowadzenie specjalnej mieszanki opon, wykorzystywanej tylko przy okazji Grand Prix Monako.

Miniona edycja wyścigu w Monte Carlo była niemalże pozbawiona bezpośredniej rywalizacji na torze, natomiast kierowcy zwracali uwagę na bardzo niski poziom degradacji ogumienia Pirelli. Zdaniem Alonso, specjalne opony, które wymusiłyby w Monako co najmniej dwa pit stopy, byłyby bardzo dobrym rozwiązaniem na przyszłość.

Na ulicznych obiektach opony są bardzo istotne, szczególnie w Monako - powiedział zawodnik Alpine dla Soy Motor. Uważam, że Formuła 1 powinna rozważyć rozwój specjalnych opon na wyścig w Monako. Byłyby przeznaczone tylko na ten tor. Ewentualnie powinno się zmusić zawodników do korzystania tylko z miękkiej mieszanki, odbierając im twardą. Monako jest wyjątkowe, więc warto zastanowić się nad specjalnymi zasadami.

Pomimo faktu, że rozmiary współczesnych bolidów uniemożliwiają rywalizację w Monako, Toto Wolff przekonuje, iż nie wolno rozważać porzucenia legendarnego toru. Monako jest filarem Formuły 1. To czarujący i ekscytujący tor, mimo, że jest na nim bardzo mało manewrów wyprzedzania. Jeżeli jednak zapytacie mnie, czy powinien on zostać w kalendarzu, to moja odpowiedź brzmi: «Tak, na 100 procent». To najważniejsze Grand Prix w roku - dodał szef Mercedesa.