Vasseur: Jest za wcześnie, by rozmawiać o przyszłości Raikkonena

Fin niedawno przyznał, że dalsze starty w F1 wymagają od nieco coraz większego wysiłku.
31.05.2112:02
Mateusz Szymkiewicz
757wyświetlenia
Embed from Getty Images

Frederic Vasseur przyznał, że jest za wcześnie, by już dyskutować na temat dalszej przyszłości Kimiego Raikkonena w Formule 1.

41-letni Fin jest najbardziej doświadczonym kierowcą w historii sportu i pozostaje związany kontraktem z Alfą Romeo do końca tego sezonu. Mistrz świata pytany o swoją przyszłość wypowiada się niejednoznacznie, jednakże ostatnio przyznał, iż dalsze starty na torach Grand Prix wymagają od niego coraz większego wysiłku.

Nie jestem już młody, natomiast całe życie byłem aktywny - powiedział Kimi Raikkonen dla gazety AS. Wyścigi to jedna strona, druga to fakt, że starzeję się. To zawsze jest argument przy rozmowach o aspekcie fizycznym. Nie lubię podróżować, przynajmniej nie teraz. Uwielbiam wyścigi, ale one wymagają jeszcze wielu innych rzeczy. Chciałbym móc tylko przyjeżdżać na tor i brać udział w rywalizacji. Po prostu chcę spędzać jak najwięcej czasu z rodziną.

Szef Alfy Romeo - Frederic Vasseur, dodał, że po pięciu wyścigach sezonu nie będzie dyskutował na temat przyszłorocznego składu kierowców. Ferrari i Alfa Romeo to nasi partnerzy. Omówimy z nimi tę kwestię. Mimo to obecnie jest na to za wcześnie. Istotniejsze jest to, by nasi kierowcy koncentrowali się na swojej pracy. Przyjrzymy się naszej sytuacji we wrześniu lub październiku - przyznał Francuz.