Villeneuve: Oczekiwania, by Vettel odszedł z F1 są szalone

Kanadyjczyk przyznał, że rozumie decyzję 33-latka o związaniu się z Astonem.
31.05.2112:17
Mateusz Szymkiewicz
1082wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jacques Villeneuve uważa, że oczekiwania, by Sebastian Vettel odszedł z Formuły 1 są szalone.

Niemiec ma za sobą trudny start sezonu 2021 w barwach nowego zespołu, którym jest Aston Martin. Kierowca w pierwszych czterech wyścigach nie był w stanie zdobyć punktów, a także odstawał od Lance'a Strolla, za co był mocno krytykowany. Przełamanie nastąpiło dopiero w Monako, gdzie Vettel przekroczył linię mety na piątym miejscu.

Nie jesteś w stanie pojechać szybko w Monte Carlo, jeżeli wciąż nie masz w sobie tego ognia - powiedział Jacques Villeneuve dla Motorsport-magazin.com. Potrafił zrobić tam różnicę. Samochód nie spisywał się tak jakby tego oczekiwali. Stary Mercedes nie współgra z nowymi przepisami, a zespół nie jest w stanie samodzielnie poprowadzić rozwoju.

Dlaczego miałby odchodzić? Jest w Formule 1 i zarabia wielkie pieniądze. Status czterokrotnego mistrza świata nie ma żadnego znaczenia. Ludzie będą powtarzać: «Nie wygrywa już, powinien odejść». To jest jednak normalna praca. Wyścigi sprawiają mu frajdę, a przy okazji jest w stanie zarobić na edukację dzieci. Dlaczego miałbyś odchodzić, jeżeli nie masz obaw, nadal jesteś szybki, konkurencyjny i dostajesz za to miliony? Zawsze uważałem to za szalone pytanie.