Vasseur: Raikkonen już nie jest punktem odniesienia Giovinazziego

Szef Alfy przyznał, że Włoch zaczyna przejmować rolę lidera zespołu.
30.05.2117:24
Mateusz Szymkiewicz
1666wyświetlenia
Embed from Getty Images

Frederic Vasseur przyznał, że Antonio Giovinazzi nie postrzega już Kimiego Raikkonena jako punkt odniesienia.

Włoch oraz Fin już trzeci rok tworzą duet kierowców Alfy Romeo, lecz po raz pierwszy to 27-latek wyrasta na wiodącą postać w zespole. Podczas pięciu tegorocznych Grand Prix, to Giovinazzi był czterokrotnie szybszy od partnera, natomiast w Monako sięgnął po pierwsze punkty w tym sezonie dla stajni z Hinwil.

Szef Alfy pytany przez Motorsport.com, czy 27-latek przejmuje rolę lidera ekipy, odpowiedział: Tak mi się wydaje. Informacje zwrotne od Antonio są bardzo solidne. Prawdopodobnie jednym z jego słabszych punktów było to, że zbyt mocno był skoncentrowany na Kimim. Traktował go jako punkt odniesienia i zbyt słabo był skupiony na sobie. Patrząc na ostatnie dwanaście miesięcy, to pod tym względem zaliczył największą przemianę. Stwierdził: «Ok, pora skupić się na sobie i swojej pracy. Jeżeli wykonam ją na sto procent, będzie ona dobra». Zupełnie zmienił swoje podejście. To nie jest łatwe, ponieważ zawsze porównujesz się do partnera, a teraz on przejmuje jego pozycję w zespole. Dla nas jest to ważne.

Zdecydowanie dokonał postępów między tym a poprzednim sezonem. Mimo to jego poprawę można było dostrzec już w drugiej połowie 2020 roku. W tym sezonie zaliczał bardzo solidne kwalifikacje poza Imolą, gdzie miał z kimś problem. Mimo to był liderem zespołu. Taki rodzaj stabilizacji jest dla nas ważny. Uważam, że Antonio rozwija się oraz poprawia. Nie wiem, czy słowo «pechowy» będzie odpowiednie, ale miał zbyt wiele problemów w trakcie wyścigów, przez które nie zdobywał punktów. Miał jednak odpowiednie tempo. W tym roku mamy 23 wyścigi, więc jego okazje nadejdą. Antonio wykonuje dobrą pracę - powiedział Frederic Vasseur.