Rosberg: Sytuacja Alonso przypomina mi powrót Schumachera

Niemiec uważa, że za problemami kierowcy Alpine może stać wiek i dwuletnia przerwa.
01.06.2110:17
Mateusz Szymkiewicz
2090wyświetlenia
Embed from Getty Images

Nico Rosberg uważa, że sytuacja Fernando Alonso w Alpine jest analogiczna do tej, w jakiej znalazł się Michael Schumacher wracając do Formuły 1 z Mercedesem.

Hiszpan po dwuletniej przerwie znów pojawił się w stawce, mając za partnera Estebana Ocona. Po pięciu eliminacjach to Francuz wychodzi górą z zespołowego pojedynku, podczas gdy Alonso boryka się z wyczuciem bolidu A521. W trakcie ostatniego Grand Prix Monako dwukrotny mistrz świata odpadł w kwalifikacjach na etapie Q1, a w wyścigu nawet przez chwilę nie liczył się w walce o punkty.

Mój powrót jest trudniejszy niż mogłem się spodziewać. Byłem przekonany, że kilka pierwszych wyścigów wystarczy mi do wejścia na optymalny poziom, ale teraz daję sobie osiem lub dziewięć rund - powiedział Fernando Alonso dla Speed Week.

Zdaniem Nico Rosberga, który dzielił garaż Mercedesa z wracającym do F1 Michaelem Schumacherem, problemem Alonso może być kilkuletnia przerwa oraz jego wiek. Samochód Alpine nie jest łatwy w prowadzeniu i szczególnie Alonso zdaje się mieć z nim duże problemy. Mimo to mieliśmy już okazję zobaczyć kilka przebłysków jego geniuszu, co trochę przypomina mi Michaela, kiedy byłem jego partnerem w Mercedesie. Myślę, że wiek odgrywa pewną rolę. Fernando był poza Formułą 1 przez dwa lata i będzie potrzebował jeszcze trochę czasu, nim wróci do normalności - powiedział czempion z 2016 roku.