Villeneuve: Poziom Mazepina uniemożliwia ocenę Schumachera

Mistrz świata uważa jednak, że Niemiec znalazł się w idealnym środowisku do rozwoju.
01.06.2110:03
Mateusz Szymkiewicz
1054wyświetlenia
Embed from Getty Images

Jacques Villeneuve uważa, że poziom Nikity Mazepina uniemożliwia dokładną ocenę Micka Schumachera w Formule 1.

Niemiec oraz Rosjanin jako debiutanci są tegorocznymi kierowcami Haasa. Po pięciu eliminacjach to Schumacher zdecydowanie wychodzi górą z wewnętrznego pojedynku, czterokrotnie uzyskując lepszy czas okrążenia w kwalifikacjach, a także plasując się przed partnerem w tabeli.

Jestem zadowolony widząc jak dobrze sobie radzi - powiedział Jacques Villeneuve, odnosząc się do Micka Schumachera. Stale pokonuje swojego partnera, jednakże popełnił już kilka błędów w procesie nauki. To jednak normalne. Jest debiutantem i dysponuje trudnym w prowadzeniu samochodem. Poza tym posiada pełne wsparcie Ferrari.

Nie wiemy jednak jak dobrym jest kierowcą, ponieważ Mazepin to nie jest dobry zawodnik. Jak bardzo jest szybki? Nie da się tego powiedzieć. Mimo to zdecydowanie pokonuje Mazepina i ściga się dla zespołu, w którym jest pozbawiony presji. Może się tam skupić tylko na nauce. To dla niego perfekcyjna sytuacja, ale może to potrwać góra rok. Jest częścią grupy Ferrari, więc znajduje się w dobrym położeniu. Później zobaczymy co się wydarzy.