Esteban Ocon podpisał nową umowę z Alpine

Porozumienie kierowcy ze stajnią z Enstone będzie obowiązywało do końca sezonu 2024.
16.06.2117:56
Maciej Wróbel
2025wyświetlenia
Embed from Getty Images

Zespół Alpine potwierdził dziś przedłużenie współpracy z Estebanem Oconem, z którym podpisał długoterminową umowę ważną do końca sezonu 2024.

Zawodnik z Evreux powrócił do stawki w ubiegłym roku jako kierowca Renault, które po sezonie 2020 zostało przemianowane na Alpine. Ocon utrzymał swoją posadę, partnerując w tym roku dwukrotnemu mistrzowi świata, Fernando Alonso. Dotychczas najlepszym wynikiem Francuza z Alpine jest siódme miejsce wywalczone w majowym Grand Prix Portugalii.

Tuż przed domowym wyścigiem Ocona na torze Paul Ricard w Le Castellet, Alpine ogłosiło, że współpraca z francuskim kierowcą będzie kontynuowana przez kolejne trzy sezony - aż do końca roku 2024. Nowa umowa podkreśla wiarę zespołu w Francuza jako gwiazdę tego sportu i jego zaangażowanie w realizację długoterminowego celu, jakim jest sukces w mistrzostwach świata - brzmi oficjalny komunikat zespołu.

Jestem zachwycony tym, że mogę kontynuować współpracę z tym zespołem po tym sezonie i to fantastyczne uczucie, że mogę zabezpieczyć swoją przyszłość z Alpine - powiedział Ocon. Dokonaliśmy razem solidnych postępów odkąd dołączyłem do zespołu i mam zamiar kontynuować tę podróż w przyszłości.

Przed nami wielkie wyzwania, zwłaszcza wobec nowych regulacji w 2022 roku. Jestem pewien, że możemy osiągnąć stawiane przez nas cele ciężko wspólnie pracując i kontynuować historię. Często wracam myślami do podium w zeszłorocznym Grand Prix Sakhiru i motywuje mnie to do tworzenia kolejnych wyjątkowych wspomnień.

Naprawdę nie mogę się doczekać następnego rozdziału, ale na razie pozostajemy skoncentrowani na tym sezonie i na każdym z nadchodzących wyścigów - zakończył Francuz.

Dyrektor generalny Alpine, Laurent Rossi, dodał: Jesteśmy bardzo dumni z utrzymania Estebana jako części rodziny Alpine. Od powrotu do zespołu w sezonie 2020 Esteban nabrał pewności siebie i renomy, stale osiągając dobre wyniki, pomagając przy tym w rozwoju samochodu.

Pomimo swojego młodego wieku zebrał już bardzo duże doświadczenie w Formule 1 i ma pozytywną trajektorię zarówno pod względem dojrzałości, jak i umiejętności za kierownicą.

Jest naszym mocnym punktem zarówno teraz, jak i w najbliższej przyszłości, kiedy to będziemy musieli sprostać wymaganiom postawionym przez nowe regulacje. Jesteśmy absolutnie pewni tego, że Esteban pomoże wznieść zespół i markę na wyższy poziom, by osiągnąć długoterminowe cele - powiedział Rossi.

Esteban Ocon przez lata był związany z juniorskim programem Mercedesa. Po zdobyciu tytułów mistrzowskich w FIA F3 i GP3, zadebiutował w Formule 1 w połowie sezonu 2016 w barwach zespołu Manor, by następnie przez dwa lata reprezentować ekipę Force India.

Po przekształceniu Force India w Racing Point Ocon był zmuszony opuścić zespół, by zrobić miejsce Lance'owi Strollowi, stąd w 2019 pełnił jedynie funkcję kierowcy rezerwowego w Mercedesie. Do stawki powrócił rok później jako kierowca Renault i pozostanie związany ze stajnią z Enstone jeszcze co najmniej trzy sezony.