Stroll i Tsunoda wyruszą do GP Meksyku z końca stawki

W bolidach obu kierowców zamonotwano komponenty silnika spoza regulaminowej puli.
05.11.2119:46
Nataniel Piórkowski
470wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lance Stroll i Yuki Tsunoda wystartują do wyścigu o GP Meksyku z końca stawki, po tym jak w ich bolidach zamontowane zostały nowe komponenty jednostki napędowej spoza regulaminowej puli.

Kanadyjczyk i Japończyk skorzystali z czwartego w tym sezonie silnika spalinowego, turbosprężarki oraz MGU-K. Dodatkowo w bolidzie Tsunody wymieniono MGU-K a u Strolla elektronikę sterującą.

Ze względu na fakt, iż łączne kary za wymianę czterech części składowych przekraczają 15 pozycji, obaj kierowcy wystartują do niedzielnego wyścigu z końca stawki.

Wymiana silnika u Strolla sprawia, że jedynym zawodnikiem korzystającym z jednostki napędowej Mercedesa, który wciąż mieści się w regulaminowej alokacji komponentów, jest Lando Norris z McLarena.

Szef teamu Astona Martina - Otmar Szafnauer, potwierdził, że wymiana silnika u Strolla jest spowodowana problemami z niezawodnością, jakie trapią w tym sezonie niemieckiego producenta.

Myślę, że problemy te zostały zidentyfikowane na wcześniejszym etapie tego sezonu. Mamy nadzieję, że ich przyczyna została już wyeliminowana, ale teraz musimy zamontować nowe silniki u każdego z naszych kierowców - powiedział Amerykanin w rozmowie z telewizją Sky.