Hamilton spodziewa się wyrównanej walki z Verstappenem

Kierowca Mercedesa pochwalił także zmiany wprowadzone na torze Yas Marina.
10.12.2116:20
Nataniel Piórkowski
1432wyświetlenia
Embed from Getty Images

Lewis Hamilton spodziewa się wyrównanej walki o pole position z Maxem Verstappenem, pomimo dużej przewagi z drugiego treningu.

Hamilton uzyskał w wieczornej sesji czas lepszy o 0,3s od Estebana Ocona i 0,6 od Verstappena. Pomiędzy Francuzem a Holendrem uplasował się jeszcze drugi z zawodników Mercedesa - Valtteri Bottas.

Było w porządku. Za nami całkiem przyzwoity dzień. Lubię ten tor i podobają mi się zmiany, które tu wprowadzono. Dzięki nim obiekt stał się o wiele przyjemniejszy i bardziej płynny.

Jesteśmy blisko siebie, ale wiadomo, że w tych treningach koncentrowaliśmy się na własnej pracy. Wciąż towarzyszą nam pewne znaki zapytania co do tempa, ale spodziewam się, że różnice będą bardzo małe, tak jak miało to miejsce w poprzednich wyścigach.

Balans nie jest taki zły. Zaczęliśmy dobrze, później w trakcie FP1 było trochę gorzej, ale dzięki zmianom wprowadzonym przed FP2 znowu zaczęliśmy czuć się bardziej komfortowo. Teraz czas na przyjrzenie się danym i ustalenie, co jeszcze wymaga poprawy. Cel nigdy nie stoi w miejscu, ale uważam, że jesteśmy w dobrej formie.

Dopytywany o szanse wyprzedzania w niedzielnym wyścigu, Hamilton powiedział: Próbowałem trzymać się blisko innego bolidu - był to chyba Perez - i okazało się, że nie jest to wcale takie łatwe. Mimo tych wszystkich modyfikacji podążanie za innym bolidem nadal stanowi pewne wyzwanie. Myślę jednak, że będzie lepiej, niż w przeszłości.

Jeśli oba bolidy mają porównywalne tempo, wtedy może być już trochę inaczej - zaznaczył.