Verstappen: W poniedziałek otrzymałem gratulacje od Wolffa

Szef Mercedesa miał stwierdzić, że Holender "zasłużył" na tegoroczny tytuł.
14.12.2115:26
Mateusz Szymkiewicz
1934wyświetlenia
Embed from Getty Images

Max Verstappen ujawnił, że w poniedziałek otrzymał wiadomość tekstową od Toto Wolffa z gratulacjami.

Holender podczas kontrowersyjnego Grand Prix Abu Zabi przypieczętował pierwszy mistrzowski tytuł w karierze. Kierowca Red Bulla na ostatnim okrążeniu wykonał manewr wyprzedzania na Lewisie Hamiltonie, który zagwarantował mu końcowy sukces.

Ogromne zastrzeżenia miał Mercedes, który czuł się pokrzywdzony niekonsekwencją dyrektora - Michaela Masiego. Pod koniec zmagań na Yas Marina ogłoszono neutralizację po wypadku Latifiego, natomiast restart rozegrano na ostatnim kółku. Pierwotnie liderujący Hamilton miał mieć za sobą kolumnę zdublowanych samochodów, lecz finalnie Masi wyraził zgodę, by maruderzy mogli odzyskać okrążenie.

Tym samym Verstappen wykorzystał świeże opony do wyprzedzenia Hamiltona, natomiast Mercedes po wyścigu złożył dwa protesty. Oba zostały odrzucone przez FIA i po kilkugodzinnym oczekiwaniu Red Bull mógł rozpocząć świętowanie tytułu swojego kierowcy.

Otrzymałem [w poniedziałek] od Toto wiadomość tekstową - ujawnił Max Verstappen. Pogratulował mi za cały sezon i stwierdził, że zasłużyłem na wygraną. To bardzo miłe z jego strony. Lewis podszedł do mnie od razu po wyścigu, co tylko udowadnia jak wielkim jest sportowcem i jak dużym szacunkiem potrafimy siebie darzyć. Oczywiście, że mu współczuję. Na torze zrobił wszystko co w swojej mocy. Sytuacja mogła ułożyć się zupełnie inaczej. To ja mogłem kontrolować zmagania i stracić tytuł na ostatnim okrążeniu. To było bardzo niefortunne, ale takie są wyścigi.

Były szef Formuły 1 - Bernie Ecclestone, postanowił wykpić oskarżenia Hamiltona, iż FIA zmanipulowała wyniki wyścigu o Grand Prix Abu Zabi. Chciałbym poznać tego, kto był na tyle mądry, by w takim stopniu wpłynąć na wynik zmagań. To była po prostu kombinacja wszystkich okoliczności. Mistrzostwa zakończyły się w nieprawdopodobny sposób i z pewnością każdy był zadowolony oglądając to. Apelacja będzie najgorszą możliwą rzeczą do zrobienia. Będą wyglądali jak źli przegrani. Mercedes robi najlepsze samochody na świecie, ale ich gwiazda będzie miała głęboką rysę, jeżeli pójdą ze swoimi roszczeniami o krok dalej.