RN365: Red Bull rozważa współpracę z Hondą po sezonie 2025

Podczas Grand Prix Belgii obecny był szef HRC - Koji Watanabe.
30.08.2212:33
Mateusz Szymkiewicz
1888wyświetlenia
Embed from Getty Images

Dieter Rencken z RacingNews365 informuje, że Red Bull bardzo poważnie rozważa dalszą współpracę z Hondą po sezonie 2025.

Stajnia z Milton Keynes korzysta z jednostek napędowych japońskiego producenta od 2019 roku. Aktualnie pakiety Hondy są wykorzystywane pod szyldem Red Bull Powetrains w związku z jej decyzją o wycofaniu się z Formuły 1 po sezonie 2021.

Mimo braku ekspozycji, Honda wciąż zajmuje się rozwojem, produkcją i obsługą swoich silników. Przed kilkoma tygodniami producent zadeklarował współpracę z Red Bullem do 2025 roku, co wywołało spekulacje, jakoby planowany był oficjalny powrót do Formuły 1 przy okazji debiutu nowej generacji jednostek.

Red Bull Racing od wielu miesięcy ma finalizować rozmowy z Porsche, które weszłoby do zespołu jako udziałowiec oraz dostawca silników przy współpracy z działem Powertrains. Mimo to według raportów z ostatnich dni, ustalenia zespołu z niemieckim producentem miały znaleźć się pod znakiem zapytania.

Jak informuje szanowany dziennikarz Dieter Rencken, rozmowy z Red Bullem podjęła Honda. Podczas Grand Prix Belgii gościem zespołu był szef Racing Corporation - Koji Watanabe. Według ustaleń, pomysł dalszej współpracy z japońskim producentem ma mieć wielu zwolenników w ekipie.

Rencken nie wyklucza jednak, że Honda jest wykorzystywana przez Red Bulla do przeforsowania korzystniejszych dla siebie zapisów kontraktowych z Porsche. Auto Motor und Sport informowało już, że austriacki producent napojów chce pozostać większościowym udziałowcem stajni z Milton Keynes, zachowując niezależność w podejmowaniu decyzji.