Autosport: Schumacher opuści po sezonie Akademię Ferrari

Niemiec walcząc o pozostanie w Formule 1 miał podjąć się rozmów z Alpine oraz Williamsem.
30.08.2213:00
Mateusz Szymkiewicz
2409wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport informuje, że Mick Schumacher opuści po sezonie 2022 Akademię Kierowców Ferrari.

Niemiec dysponuje wsparciem Scuderii od 2019 roku, kiedy to zapewnił sobie awans do Formuły 2. Z kolei przed rokiem dzięki staraniom producenta otrzymał posadę w Haasie. Według ustaleń Autosportu, z końcem sezonu Schumacher opuści jednak stajnię z Kannapolis, a także wystąpi z szeregów Akademii Ferrari

Za faworyta do wakatu w Haasie uważany jest inny podopieczny Scuderii - Antonio Giovinazzi. Włoch został już potwierdzony jako kierowca zespołu w piątkowych treningach na Monzy oraz Circuit the Americas.

Schumacher walcząc o pozostanie w Formule 1 miał podjąć rozmowy z Alpine oraz Williamsem, gdzie niepewne są losy odpowiednio Oscara Piastirego i Nicholasa Latifiego. Inną opcją może być AlphaTauri, jednakże zespół musiałby wcześniej zwolnić z umowy Pierre'a Gasly.

Równie prawdopodobny jest scenariusz, w którym Schumacher znajduje się poza stawką Formuły 1 na sezon 2023. W przypadku fiaska rozmów Nico Hulkenberga z Alpine, Niemcy pozostałyby bez reprezentanta na torach Grand Prix po raz pierwszy od 1981 roku.