Lawson: Plotki o Hercie w AlphaTauri nie zmieniają mojej sytuacji

Nowozelandczyk jest najwyżej sklasyfikowanym juniorem Red Bulla w F2.
02.09.2210:44
Mateusz Szymkiewicz
408wyświetlenia
Embed from Getty Images

Liam Lawson deklaruje, że plotki o dołączeniu Coltona Herty do AlphaTauri niewiele zmieniają w jego sytuacji.

Nowozelandczyk na co dzień konkuruje w Formule 2, gdzie zajmuje piąte miejsce w klasyfikacji z dorobkiem trzech zwycięstw. Kierowca jest najwyżej sklasyfikowanym juniorem Red Bulla i na trzy rundy przed końcem ma realne szanse, by zakończyć sezon na podium klasyfikacji.

Mimo to ekipa AlphaTauri w ostatnim czasie łączona jest z pozyskaniem Coltona Herty z IndyCar w miejsce Pierre'a Gasly. Przeszkodą przed zatrudnieniem Amerykanina może być brak wystarczającej liczby punktów do superlicencji, lecz stajnia z Faenzy ma już rozmawiać z FIA. Rozwiązaniem może być warunkowe uprawnienie dla Herty lub uwzględnienie w punktacji sezonu 2018, w którym został wicemistrzem IndyLights.

Lawson zapytany, czy w ostatnim czasie jego szanse na posadę w AlphaTauri w 2023 roku zmalały, odpowiedział: W tej chwili to po prostu rozmowy i jeśli chodzi o mnie to nic się nie zmieniło. Dalej skupiam się na wykonaniu jak najlepszej pracy w Formule 2. Chcę ukończyć ten rok w jak najlepszym stylu. Z pewnością nie układał się on tak jak na to liczyłem. Jeśli chodzi o Formułę 1 to zobaczymy jakie zapadną decyzje. Koncentruję się na F2.

Lawson aktualnie pełni funkcję rezerwowego kierowcy Red Bulla i AlphaTauri, a także ma za sobą start w treningu do Grand Prix Belgii w bolidzie AT03. To była dla mnie ważna sesja. Przez cały rok o niej wiedziałem, poza tym w ubiegłym sezonie brałem udział w testach i to było niesamowite doświadczenie, szczególnie w samochodzie poprzedniej generacji. Piątkowy trening zakończył się dla mnie bardzo szybko, trwał tylko godzinę. Nie wpłynęło to na moją pewność siebie. Dobrze jednak było zaznajomić się z aktualnym bolidem, który różni się od poprzednika.