Drugovich dołączył do Astona jako kierowca rezerwowy

Stajnia z Silverstone zagwarantowała Brazylijczykowi kilometry za kierownicą AMR22.
12.09.2218:52
Mateusz Szymkiewicz
870wyświetlenia


Aston Martin potwierdził zakontraktowanie Felipe Drugovicha w roli kierowcy rezerwowego. Brazylijczyk jest również pierwszym członkiem nowoutworzonej Akademii Młodych Kierowców.

22-latek podczas rundy na Monzy przypieczętował mistrzowski tytuł w Formule 2. Jak poinformowano, Drugovich nie pojawi się na starcie kolejnego sezonu F1, jednakże zagwarantował już sobie rolę w Astonie Martinie.

Stajnia z Silverstone zdecydowała się powierzyć Brazylijczykowi funkcję trzeciego kierowcy, którą do tej pory pełnił wyłącznie Nico Hulkenberg. Drugovich w ramach swoich obowiązków poprowadzi bolid AMR22 w treningu do Grand Prix Abu Zabi, a także w testach po wyścigu na Yas Marina. Ponadto na kolejny rok Aston Martin ma przygotować dla zawodnika rozbudowany program w samochodzie z sezonu 2021.

Dołączenie do programu rozwojowego Astona Martina jest dla mnie fantastyczną szansą po tak przyjemnym sezonie 2022 - powiedział Felipe Drugovich. Mistrzostwo w Formule 2 jest traktowane jako najlepsza szansa na wejście do F1. Moją nową rolę traktuję jako kolejny etap do tego ważnego kroku. Nadchodzący rok będzie krzywą wznoszącą, podejmę współpracę z zespołem F1 i otrzymam szanse rozwoju jako kierowca. Mam nadzieję, że w przyszłości stanę przed szansą startów w Grand Prix.