Autosport: Haas prowadzi rozmowy kontraktowe z Hulkenbergiem

Niemiec ma walczyć o posadę z Antonio Giovinazzim i Pietro Fittipaldim.
12.09.2219:18
Mateusz Szymkiewicz
1680wyświetlenia
Embed from Getty Images

Autosport informuje, że zespół Haas podjął rozmowy z Nico Hulkenbergiem. Niemiec ma być jednym z najpoważniejszych kandydatów do posady u boku Kevina Magnussena.

Stajnia z Kannapolis pozostaje z jednym wolnym miejscem aktualnie zajmowanym przez Micka Schumachera. Mimo to jest niemal przesądzone, iż 23-latek opuści zespół z końcem sezonu. Jako faworyta do wakatu po Niemcu wymieniano nazwisko Antonio Giovinazziego, który poprowadził VF-22 w treningu na Monzy i wciąż dysponuje wsparciem Ferrari.

Szef Haasa - Gunther Steiner, deklaruje jednak, że Scuderia nie posiada żadnego pierwszeństwa do obsady kokpitu na sezon 2023. Według ustaleń Autosportu, do walki z Giovinazzim stanęli trzeci kierowca zespołu Pietro Fittipaldi, a także Nico Hulkenberg będący bez stałej posady od 2019 roku.

Brazylijczyk współpracuje ze stajnią z Kannapolis od sezonu 2019 jako jej rezerwowy kierowca. Według ustaleń publikacji, Fittipaldi zdobył wielomilionowe wsparcie rodzimych sponsorów, którzy mają ułatwić mu rozmowy na temat stałej posady w Formule 1.

Hulkenberg, który na początku roku zaliczył dwa występy z Astonem Martinem, ma być także rozważany przez Alpine. Stajnia z Enstone jest aktualnie prowadzona przez Otmara Szafnauera, który był szefem 35-latka w czasach jego startów dla Force India i Racing Point. Zrozumiałe jednak, iż w ostatnich dniach francuski zespół zwiększył swoją koncentrację na juniorze Jacku Doohanie.

Każdy z superlicencją jest na naszej liście - powiedział Gunther Steiner, zapytany o Nico Hulkenberga. Jest kandydatem jak wszyscy. Ma za sobą starty w Formule 1 i przede wszystkim jest doświadczony. Chcąc dokonać zmiany nie ma nikogo, kto aktualnie startuje. Musimy podjąć jak najlepszy wybór.